KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi

DHA
11.04.2018 - 12:30Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ’ nde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Bilal Yeşen İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve Dereköy Ortaokulu öğrencileri, Dereköy Yolu üzerindeki Kuzulu Köyü sapağı mevkiinde ağaç dikme faaliyeti gerçekleştirdi.
Düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür eden Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, “Yeşili sevip doğayı korumalı ve gelecek kuşaklara temiz bir yaşama alanı sağlamak için ağaç dikmeliyiz.  Sağlıklı ve huzur içinde yaşamak için ağaç dikmeli ve diğer kişileri bu konu da özendirmeliyiz. Ağacın insanlar için birçok faydası bulunmaktadır. Ağaç dikerek doğada var olan düzen korunmakta ve ekolojik sisteme fayda sağlamış oluruz. Ağaçlar toprak oluşumunu hızlandırmakta ve kurak alanlar da oluşan erozyonu önlemektedir. Gelin hep birlikte doğamızı koruyalım, gelecek nesillere yeşillik alanlar bırakalım” dedi.
Yapılan Etkinliğe Vali yardımcısı Murat Eren, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Bilim Sanayi İl Müdürü Muzaffer Akgül, Çevre ve Şehircilik İl  Müdürü Hasan Öztürk katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli’nde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı