KIRKLARELİ HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kırklareli'nde arıcılık masaya yatırıldı

DHA
09.06.2018 - 13:52Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKMLARELİ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde, 'Kırklareli Arıcılığı ve Meşe Balı' konulu toplantı yapıldı.

İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürü Ümit Ortan, İl Müdür Yardımcısı Funda Eylem Özel,  Gıda ve Yem Şube Müdürü Taner Akcakaya, KTV Şube Müdürü Hasan Doğan, Arı Üreticileri Başkanı ve Vize, Pınarhisar ve Demirköy'de bulunan Bal Üreticileri Birlik Başkanları ile arı yetiştiricilerinin katıldı.

Toplantının açılış konulmasını yapan İl Müdürü Ümit Ortan, Kırklareli'nde bal üretiminin önemli olduğunu, mevcut potansiyeli değerlendirerek markalaşmanın  ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesini almanın önemli olduğunu vurguladı.

İl Müdür Yardımcısı Funda Eylem Özel ise bal üretiminin gıda mevzuatı açısından  önemini değindikten sonra KTV Şube Müdürü Hasan Doğan ise Coğrafi İşaret Tescil Belgesi  Meşe Balı üretimi ve İldeki uygulamalardan olan Organik Meşe Balı Üretim Projesi  hakkında bilgilendirme yaptı.Kırklareli arıcılığı ve üretilen balın geleceği konusunda, bal üretim tesisi kurulması, markalaşma meşe balı coğrafi işaret tescil belgesinin alınması yönünde bir yol haritası belirlenerek, bir sonraki toplantıda proje olarak hazırlanması için gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli'nde arıcılık masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı