KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’de öğrenciler ‘Yeşilay’ ödüllerini aldı

DHA
31.03.2017 - 11:42Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ’de Yeşilay  Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” konulu yetenek yarışmasında derece alan öğrencileri ödüllerini törenle aldı.
 
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi İşbirliği' protokolü kapsamında çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini artırmak amacıyla kent genelindeki resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Bağımlılık” konulu yetenek yarışması gerçekleştirildi.
Kent genelindeki tüm okulların katılımıyla Edebi Alan ve Görsel Alan kategorisinde yapılan yarışmada öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları amaçlandı.
Yarışmada görsel ve edebi alanlarda ayrı ayrı olmak üzere belirlenen ilkokul, ortaokul ve lise birincilerine, İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törenle ödülleri verildi. 
Edebi alan yarışmasında Eliz İlter (Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu), Zehra Betül Dönmez (Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu), Başak Yaren Güneş (Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi),Görsel Alanda; Ecrin Nur Tekel (Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu),Şevval Nur Yavuz (Merkez İstiklal İlkokulu), Atalay Tuzcu (Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi) birinci oldular. Yarışma birincilerine ödülleri Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım tarafından verildi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’de öğrenciler ‘Yeşilay’ ödüllerini aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’de öğrenciler ‘Yeşilay’ ödüllerini aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı