KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi'nin yabancı öğrencileriyle tanışma toplantısı

DHA
25.09.2017 - 12:46Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından  2017/2018 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerin katılımıyla bir tanışma (oryantasyon) toplantısı düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya; Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Neriman Hocaoğlu Bahadır, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Neziha Musaoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mükerrem Erol, Kırklareli İl Göç İdaresi personeli Uzm. Yard. Görkem Özgür,Dış İlişkiler Koordinatörlüğü personeli Uzman Mehmet Fatih Çömlekçi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli Türker Ceylan,Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi personeli Bediriye Atasever   ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Tanışma toplantısının açılış konuşmasını yapan Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Neriman Hocaoğlu Bahadır, Kırklareli Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü olarak uluslararası öğrencilerin üniversiteye uyum ve bölümlerini tanıma süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olacaklarını belirterek yıl boyunca öğrencilerin de aktif katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlemeyi planladıklarını söyledi.  

Ardından Dış İlişkiler Koordinatörlüğü personeli Uzman Mehmet Fatih Çömlekçi Kırklareli'ni, üniversiteyi  ve biriminin uluslararasılaşma stratejilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından misafir konuşmacı olarak Kırklareli İl Göç İdaresi personeli Uzm. Yard. Görkem Özgür, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu hakkında bir bilgilendirme yaptı ve öğrencilerden gelen Türkiye'de ikamet süreçleri ile ilgili soruları ayrıntılı bir biçimde yanıtladı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli Türker Ceylan, üniversitenin sosyal ve kültürel imkanları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. Son olarak, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mükerrem Erol  ve Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi personeli Bedirye Atasever öğrencilerin merak ettikleri konularla ilgili soruları cevapladı. Uluslararası öğrencilerin ilgiyle takip ettiği toplantının sonunda öğrencilere; Kırklareli Kültür Rehberi, Doğa Rehberi, Kırklareli Üniversitesi tanıtım broşürleri ve İl Göç İdaresi bilgilendirme kitapçıklarının dağıtıldı.   
Toplantının ardından otobüsle Kayalı Yerleşkes'inde bir tanıtım gezisi gerçekleştirildi. Öncelikle Fitness Merkezi ve açık spor alanları (basketbol, voleybol, futbol sahaları ve tenis kortu) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli Türker Ceylan'ın rehberliğinde öğrencilere tanıtıldı. Ardından kantin ve yemekhane bölgesinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirildi. Son olarak ise Merkez Kütüphane ziyaret edildi. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sacit Ar ve tüm birim personeli uluslararası öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlara kütüphaneye üyelik, kitap ödünç alma, katalog tarama, süreli-süresiz yayınlar ve nadir kitaplar hakkında detaylı bilgiler verdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli Üniversitesi'nin yabancı öğrencileriyle tanışma toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı