KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi’ne Öğretim Üyeleri Alınacak

IHA
22.10.2015 - 13:13Son Güncelleme : 22.10.2015 - 13:14

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ'NE ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAK.

IHA

Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) bağlı yüksekokul ve fakültelerindeki profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına 6 öğretim üyesinin alınacağı, başvuruların ise 15 gün içinde yapılması gerektiği bildirildi.
Kırklareli Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’ne eğitim programları ve öğretim dalında 1 yardımcı doçent, Mütercimli-Tercümanlık Bölümü’ne (İngilizce) 1 yardımcı doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne yönetim ve organizasyon anabilim dalında 1 profesör, Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne devletler hukuku anabilim dalında 1 yardımcı doçent, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne 1 doçent ve Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü’ne ise 1 profesör alınacağı belirtildi.
KLÜ’ye alınacak öğretim üyeleriyle ilgili ilan, 21 Ekim 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan öğretim üyesi ilanında şu bilgilere yer verildi:
"Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve bölümleri/anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır. Başvurular, ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda profesör ve doçent kadroları için Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına; yardımcı doçent kadroları için ise ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gereklidir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli Üniversitesi’ne Öğretim Üyeleri Alınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli Üniversitesi’ne Öğretim Üyeleri Alınacak haberi güncellenecektir.

  KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı