KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi istatistik ve ekonometri kampları başladı

DHA
12.09.2018 - 12:59Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARANDEMİRKÖY(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ Üniversitesi tarafından yürütülen ve TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı tarafından desteklenen İstatistik ve Ekonometri Kampları  Demirköy ilçesinin İğneada beldesindeki bir otelde başladı.

Programın açılış konuşmasını proje yürütücüsü ve Turizm Fakültesi öğretim üyesi Nilüfer Vatansever Toylan yaptı. Dr. Toylan, Üniversite tarafından TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında yürütülen etkinlikten büyük bir heyecan ve mutluluk duyduklarını belirterek, TÜBİTAK sayesinde, yeni kurulan üniversitelerdeki akademisyenler için önemli bir işe imza atacaklarını ifade etti. Toylan, "Proje kapsamında özellikle akademisyenlerin bilimsel araştırma yapma konusunda çeşitli yenilikçi eğitim uygulamaları kullanılarak bilimsel niteliklerinin ve donanımlarının arttırılması amaçlanmaktadır. Bilimsel araştırmada önemli bir yeri olan nicel araştırma yöntemleri üzerine odaklanılması, bu süreçte kullanılan veri derleme ve düzenleme işlemlerinin geliştirilmesi ve veri analizlerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Bu çerçevede; senaryo temelli eğitim, işbirlikli grup çalışması, koçluk ve ideathon gibi çeşitli eğitim uygulamaları gerçekleştirilecektir. Projenin uygulanması esnasında karşılaşılan tüm engelleri aşmalarında destek olarak projenin hayata geçmesini sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür’e ve proje ekibine teşekkür ederim" dedi.

Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ise TÜBİTAK 4005 projelerinin katılımcılara kendi branşlarında eğitim ve öğretime özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını, kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçladığını dile getirerek bu amaçla etkinlikte bulunan genç akademisyenlerin yenilikçi yaklaşımlarla alacakları eğitimlerin akademik hayatlarında da önemli bir yer tutacağına inandığını kaydetti. Prof. Dr. Şengörür, "TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Programı” kapsamında, 2018 yılı itibariyle toplam 51 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir. Bu projelerden birinin de Kırklareli Üniversitesi tarafından gerçekleştiriliyor olması Üniversitemiz adına sevindirici bir başarıdır. Bu nedenle projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Proje kapsamında verilecek eğitimlerde, Üniversitemiz öğretim elemanları ve farklı üniversitelerden akademisyenler görev almaktadır. Hocalarımıza verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay, 16 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek olan kamplarda gerçekleşecek olan 'İdeathon Kampları' hakkında katılımcılara bilgilendirme sunumu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli Üniversitesi istatistik ve ekonometri kampları başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Eylül 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:44
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  20:51
Sayfa Başı