KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde Yeşilçam Şarkıları Mest Etti

IHA
26.02.2015 - 16:15Son Güncelleme :

KIRKLARELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KIRKLARELİ SANATSEVENLER DERNEĞİ TARAFINDAN VERİLEN KONSER İZLEYENLERİ MEST ETTİ. TÜRK SİNEMASININ 100. YIL DÖNÜMÜ KAPSAMINDA KIRKLARELİ BELEDİYESİ TARAFINDAN “TÜRK SİNEMASI’NIN 100. YILINDA YEŞİLÇAM ŞARKILARI” KONSERİ DÜZENLENDİ.

IHA

Kırklareli Belediye Başkanlığı kültür etkinlikleri kapsamında Kırklareli Sanatsevenler Derneği tarafından verilen ’Yeşilçam Şarkıları’ konseri izleyenleri mest etti.
Türk sinemasının 100. yıl dönümü kapsamında Kırklareli Belediyesi tarafından ’Türk Sineması’nın 100. Yılında Yeşilçam Şarkıları’ konseri düzenlendi. Rektörlük Kültür Merkezi’nde koro şefliğini Hakan Konyar’ın yaptığı konserde, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz eserleri seslendirildi. İki bölümden oluşan programda Kırklareli Sanatsevenler Derneği Topluluğu repertuarında bulunan ’Boş Çerçeve’, ’Hatırla Sevgili’, ’Sarmaşık Gülleri’, ’Benim Gözüm Sende’, ’Aşkın Kanunu’, ’Sevemedim Karagözlüm’ gibi 20’ye yakın eser seslendirdi.
Yeşilçam hayranlarının büyük ilgi gösterdiği program beğeni topladı. Katılımcıların da şarkılara eşlik ettiği program sonunda koro alkış yağmuruna tutuldu.
Konser sonunda konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Tahsin Gençay, Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat, sanatçı ve müzik için söylediği sözlerden örnekler vererek konuşmasına başladı. Gençay, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sanata, sanatçıya ve müziğe verdiği değeri birçok kez ifade etmiştir. Sizlerle birkaç sözünü paylaşmak istiyorum. ’Efendiler! hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz hatta reis-i cumhur olabilirsiniz; fakat sanatkar olamazsınız’, ’Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’, ’Bir milletin yeni değişikliğinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir.’ Bu veya bunun gibi birçok sözü ile Atatürk’ün sanata ne kadar önem verdiğini anlayabiliyoruz" diye konuştu.
Konserde seslendirilen parçalarla geçmişe yolculuk yaptıklarını belirten Gençay, "Bu eserler bizleri geçmişe götürdü. Anılarımızı tazelememize neden oldu. En kısa zamanda yeniden bir konser bekliyoruz. Buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm halkımıza ve Kırklareli Sanatsevenler Derneği üyelerine verdikleri bu özel ve güzel konser için teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’nde Yeşilçam Şarkıları Mest Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’nde Yeşilçam Şarkıları Mest Etti haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:21
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı