KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde “Milliyetlerin Kesişme Noktası: İdil-ural Çalıştayı-2” Düzenlenecek

IHA
12.10.2015 - 17:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KIRKLARELİ

IHA

Kırklareli Üniversitesi tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) desteğiyle uluslararası katılımlı “Milliyetlerin Kesişme Noktası: İdil-Ural Çalıştayı-2” düzenleneceği bildirildi.
kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından, bu yıl ikincisi düzenlenen ve TÜBİTAK’ın desteklediği uluslararası katılımlı “Milliyetlerin Kesişme Noktası: İdil-Ural Çalıştayı-2”, 16-18 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Çalıştayda, İdil-Ural bölgesinde kimlik konusunun, dil, edebiyat, tarih, din ve folklor bağlamında tartışılacağı, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden ve yurt dışından 22 farklı üniversiteden alanlarında uzman akademisyen ve araştırmacıların, toplam 39 bildiri sunacağı bildirildi.
Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde yer alan iki ayrı konferans salonunda eş zamanlı olarak yapılacak çalıştay, biri kapanış oturumu olmak üzere 11 ayrı oturum şeklinde gerçekleşecek. Çalıştay programının kapanış oturumunda, ilk sayısı Ocak 2016 tarihinde yayımlanacak olan “İdil-Ural Araştırmaları Dergisi”nin tanıtımı da yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’nde “Milliyetlerin Kesişme Noktası: İdil-ural Çalıştayı-2” Düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 17 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’nde “Milliyetlerin Kesişme Noktası: İdil-ural Çalıştayı-2” Düzenlenecek haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı