KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli İl Özel İdaresi Yangın Tatbikatında

IHA
28.10.2015 - 11:26Son Güncelleme :

PERSONELE KÜÇÜK BİR YANGININ NASIL SÖNDÜRÜLECEĞİ UYGULAMALI OLARAK GÖSTERİLDİ

IHA

Kırklareli İl Özel İdaresi personeline yönelik yangın tatbikatı düzenlendi.
Kırklareli İl Özel İdaresi Hizmet Birimleri binasında, olası bir yangına doğru şekilde müdahale etmek, can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve personeli bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen tatbikat, gerçeğini aratmadı.
Kırklareli İl Özel İdaresi İş Güvenliği uzmanının gözetiminde yapılan tatbikatta personel, yangında yapılması ve yapılmaması gerekenler, yanmanın oluşumu, yangının sebepleri, yangın yerindeki tehlikeler, yangında doğru davranış şekillerini ve yangın söndürme tekniklerini Uzman Sinan Yıldırım eşliğinde öğrendi. Ardından başlayan küçük bir yangının nasıl söndürüleceği uygulamalı olarak gösterildi.
Verilen eğitimlerle acil durumlar karşısında yangın güvenlik ekiplerindeki personelin görevlerini bilmesi, hızlı karar verme ve doğru hareket etme kabiliyetlerinin artırılması, en az can ve mal kaybı olacak şekilde gerekli müdahaleleri hızlı bir şekilde yapmalarının amaçlandığı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli İl Özel İdaresi Yangın Tatbikatında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli İl Özel İdaresi Yangın Tatbikatında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı