KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’de Koruyucu, Önleyici Ve Destekleyici Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor

IHA
28.10.2015 - 11:51Son Güncelleme :

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR KIRKLARELİ İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN KORUYUCU, ÖNLEYİCİ VE DESTEKLEYİCİ EĞİTİM FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

IHA

Aile ve Sosyal Politikalar Kırklareli İl Müdürlüğü’nün koruyucu, önleyici ve destekleyici eğitim faaliyetleri devam ediyor.
İl Müdürlüğü’nce yıllık eğitim planı çerçevesinde sürdürülen eğitim faaliyetleri kapsamında Kırklareli’de bulunan Özel Rehabilitasyon Merkezlerinden hizmet alan engellilerin ailelerine yönelik çocuklarda gelişim dönemi özellikleri hakkında eğitimler gerçekleştirilirken, İl Müdürlüğü personeline yönelik de stres yönetimi ve stresle başa çıkma yolları ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla vatandaşlara sunulan hizmetler ve hizmetlerin dayanağı olan mevzuat hakkında eğitim verildi.
Yıllık Eğitim Planı kapsamında yapılan eğitimleri değerlendiren Kırklareli İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, eğitim faaliyetlerinin çeşitli sac ayaklarından oluştuğunu; bunların çalışan personele yönelik eğitimler, AEP eğitimleri ve İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlardan hizmet alan vatandaşları kapsadığını ifade ederek, aynı azim ve kararlılıkla bundan sonraki süreçte de eğitim faaliyetlerinin koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirlere bağlı olarak devam edeceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’de Koruyucu, Önleyici Ve Destekleyici Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’de Koruyucu, Önleyici Ve Destekleyici Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı