KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’de Bin 525 Araç Sürücüsüne Hız Limitlerini İhlalden Ceza Kesildi

IHA
10.09.2015 - 13:41Son Güncelleme : 10.09.2015 - 13:42

YEREL HABERLER KIRKLARELİ

IHA

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırklareli’de 2015 yılı Ağustos ayı içinde bin 525 araç sürücüsüne hız limitlerini ihlalden, 13 araç sürücüsüne ise emniyet kemeri takmamaktan dolayı ceza kesildiği bildirildi.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Ağustos ayı trafik düzenleme ve denetleme faaliyetlerini açıkladı. Yapılan açıklamada, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Kırklareli Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 15 bin 761 aracın kontrol edildiği, bunlardan kusurlu bulunan 4 bin 540 araca trafik idari para cezası tatbik edildiği bildirildi. Ağustos ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 391 araç trafikten men edilirken, 71 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Açıklamada, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde il sınırlarında toplam 46 maddi hasarlı, 59 yaralamalı ve 1 ölümlü olmak üzere toplam 105 trafik kazası meydana geldiği, Kazalarda 122 vatandaşın yaralanırken 1 kişinin de öldüğü belirtildi.
30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen ’Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’ çerçevesinde, Kırklareli’de her gün ekipler tarafından farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütüldüğünün ifade edildiği açıklamada, "Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde yapılan kontrollerde bin 525 araç sürücüsüne hız limitlerini ihlalden, 13 araç sürücüsüne emniyet kemeri takmamaktan dolayı trafik idari para cezası tatbik edilmiştir. Ayrıca; 2012/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile ülkemizde meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması hedeflenmiş, ülkemizde ve ilimizde meydana gelen kazalar analiz edildiğinde ölümlü ve yaralamalı kazaların birçoğunun hızdan kaynaklandığı tespit edilmiş olup, Başbakanlık Genelgesi kapsamında kazaların azaltılması için verilen hedefler doğrultusunda, ilimiz merkezinde İnönü Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Edirne Caddesi, Eriklice Caddesi üzerinde sabit olarak çevirme yapmaksızın, şehir içindeki diğer bütün güzergahlarda ise seyir halinde radarla hız denetimleri her gün aralıklı olarak ekiplerimizce yapılmaktadır. Yıl içerisinde ilimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’de Bin 525 Araç Sürücüsüne Hız Limitlerini İhlalden Ceza Kesildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’de Bin 525 Araç Sürücüsüne Hız Limitlerini İhlalden Ceza Kesildi haberi güncellenecektir.

  KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı