ANKARA HABERLERİ

‘Kırkımcılar günde 400 TL kazanabilir’

Hürriyet Haber
30.03.2017 - 15:51Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı kırkımcılık eğitimlerine bu yıl Güdül'den başladı.

Hürriyet Haber

En çok aranan meslekler arasında yer alan kırkımcı açığını kapatmak ve profesyonel kırkımcılar aracılığıyla tiftik ve yapağıda kalite artışını sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Makineli Kırkımcı Yetiştirme Kursları’na katılan vatandaşlarla buluşan Daire Başkanı Özgür Güven şunları söyledi:
"Geçen yıl yaptığımız eğitimlerin sonuçları olumlu oldu. Ülkemizdeki başarılı kırkımcılar yurt dışından teklif aldı. Yetiştiricilerimizin ihtiyaç duyduğu kırkımcıları karşılama ve hayvancılık alanında katma değer yaratma noktasında eğitimlerimize bu yıl da devam edeceğiz. Ankara'da hayvan başı kırkıma ortalama 4 TL ödeniyor ve eğitim almış bir kişi makineyle günde 100'den fazla hayvan kırkabilir. Bu durumda makineli kırkım yapan kişinin günlük geliri 400 TL'nin üstüne çıkabiliyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Kırkımcılar günde 400 TL kazanabilir’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Kırkımcılar günde 400 TL kazanabilir’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı