KAYSERİ HABERLERİ

Kırım Heyeti İle 1 Milyar Dolarlık İşbirliği Görüşüldü

IHA
27.09.2015 - 10:14Son Güncelleme :

KAYSERİ ORGANİZE

IHA

Kırım Başbakanı Sergei Aksyonov’u temsilen Kayseri Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyarete gelen Kırım heyeti, 23 fabrikayı da gezerek Kırım’a yapılması düşünülen fabrika ve yatırımlar konusunda görüşmeler yaptı.
Kırım Başbakanı Aksyonov’un Başdanışmanı Kamalov, Kayseri’ye niye ‘işbilir ve akıllı insanlar şehri’ dendiğini yerinde görerek anladığını belirterek, “Gördüklerime hayran kaldık, Kayseri tam bir gelişmiş ve sanayi şehri. Üstelik Erciyes’le de turizmde öne çıkacağı kesin. Çok işbirliği yapacağız, çok iş ve konu var” dedi. KOSB Başkanı Nursaçan da, “Kırımla olan tarihi bağlarımız bugün kardeşlikle devam edecek ticari işbirliklerimiz ve inşallah yatırımlarımızla da pekişecektir” ifadelerini kullandı. Heyet KOSB Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetimini makamında ziyaret ederken, heyetin onuruna verilen yemeğe AK Parti Kayseri milletvekili Doç.Dr. Ahmet Doğan da katıldı. Rus İnkaro Bankası sahibi ve yönetim kurulu üyesi, Kırım Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu üyesi olan işadamı Mikhail Kriski de, Kayserili şirketlerin Kırım’a yapacakları yatırımlar konusunda kredi kullanmak isteyen şirketlere çok uygun şartlarda bu krediyi kullandırmaya hazır olduklarını ifade etti. Kırım Türk İş Konseyi Başkanı İlter Sağırsoy da, “Kayseri için önemli ve büyük bir Pazar. Üstelik de şu anda yatırım için elverişli boş bir alan. Üstelik de ticari ve yatırım kredisi kullanmak isteyenler için de bir Rus bankası şu anda çok uygun şartlarda kredi vermek için hazır bekliyor. Zaten bu bankanın sahibi de bizim konseyimizin yönetim kurulu üyesi. Kırım’ın tamamı serbest bölge ilan edildi ve toplam vergi muafiyetleri ve teşviklerin oranı yüzde 30 u buluyor. Üstelik Kırım’da imalat yaptığınızda, Rusya dahil 5 ülkeye gümrüksüz doğrudan satış yapabiliyorsunuz. Bunu Rusya ve yakınındaki ülkelere ihracat yapanlar çok iyi bilir. Bu fırsatları Kayserili iş dünyası değerlendirsin istiyoruz.” dedi. Kırım’a dönen heyet üyeleri adına Kayseri Havaalanı’nda bir açıklama yapan Rustem Kamalov, en kısa sürede Kayserili iş adamlarını, çok ciddi devlet yatırımları ve karşılıklı işbirliği ve ticaret için Kırım’a beklediklerini ve her türlü yardımı vermeye de hazır olduklarını ifade etti.
Kırım heyetinde, Kırım Başbakanı Sergei Aksyonov’un özel temsilcisi ve resmi Başdanışmanı Rustem Kamalov’un yanısıra, Kırım Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu üyelerinden işadamı Vadim Ziskin ve Rus İnkaro Bank sahibi Mikhail Kriski ile işadamı S. Omer Tohtarov yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kırım Heyeti İle 1 Milyar Dolarlık İşbirliği Görüşüldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırım Heyeti İle 1 Milyar Dolarlık İşbirliği Görüşüldü haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı