Ege Haberleri

EGE

  Kırılan kazma ucu hırsızları yakalattı

  Ali GÜNDOĞAN / DHA
  01 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 31 Aralık 2010 - 21:43

  Yedi lüks villadan hırsızlık yaptıkları belirlenen ve son işlerinde bir çelik kasayı açmak için kullandıkları kazmanın kırılan ucundaki parmak izlerinden yakalanan üç kişi tutuklandı.

  MARMARİS’in turistik İçmeler ile Armutalan Beldeleri’nde aralarından turizmci ve işadamlarının da bulunduğu yedi lüks villada hırsızlık meydana geldi. Polis, aralarında kadınlarında bulunduğu ikişerli altı grup halinde 12 sivil polisle bölgede çalışma başlattı. Hırsızlar, girdikleri altı villada ne bir parmak izi ne de delil bıraktı. Ancak en son girdikleri villanın gardrobundaki çelik kasayı açmak isterken kullandıkları kazmanın kırılan ucu polisi, hırsızlara götürdü. Polis, kasaya sıkışmış olarak bulunan kırık kazma ucunda yaptığı incelemede, iki parmak izi tespit etti. İzleri hırsızlık, yaralama suçlarından sabıkalı S.G. (38) ve M.T.’ye (25) ait olduğunu belirledi. Polis zanlıların girdikleri villalardan çaldıkları İPOD ve cep telefonlarının kullanabileceklerini düşünerek teknik takip başlattı. Sabıkalı iki zanlının fotoğrafları da sivil ekiplere dağıtıldı. 81 ilin emniyet müdürlüklerine bilgi verildi. Ancak, üç hafta boyunca yapılan çalışmalara rağmen bir sonuç alınmadı.

  Telefon sinyali ele verdi

  Çalışmalar sürerken, geçen Pazartesi günü, villası soyulan Makbule Eyren’in cep telefonundan sinyal alan polis, şüphelilerin Marmaris’te 20 odalı bir apart otel de kaldıklarını tespit etti. Müşteri görünümündeki sivil polis ekipleri, oteli takibe aldı. Elinde çanta ile otelden çıkıp bir kuyumcuya giden S.G., çalıntı ziynet eşyalarını bozdurmak istedi. Kuyumcunun, “Param şu an yok, yarın gel” demesi üzerine S.G., takip edildiğinden habersiz otele döndü. Polis, operasyon düzenleyerek, bir masanın etrafında oturan S.G., M.T. ve H.Ö.’yi (19) gözaltına aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı