KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale'de 'Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Günleri'

DHA
27.04.2017 - 12:01Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'de, Temel Final Lisesi öğretmenleri Didem Özdemir ile Nadiye Sert, öğrencilerin geleceğine ışık tutmak amacıyla Kariyer Planlama ve Meslek Tanıtım Günleri' kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, öğrencilerin geleceklerine yön verecek mesleklerle ilgili konular masaya yatırıldı.
Toplantılara 20 ayrı meslek grubundan Doktor Neşet Akay, Avukat Nizamettin Özçelik, Mühendis Fatih Efe, İbrahim Adar, Ahmet Enes Maraşoğlu, Bayram Salman, Veteriner Adem Bektaş, öğretmen, Mimar Ünsal Arslan, Eczacı Ahmet Yaşar Özdemir, Mustafa Burak Uysal,  Psikolog Hazal Akkaya, Esra Bahçepınar, Polis Doğan Tüfekcioğlu, Sosyal Hizmetler Uzmanı Büşra Nur Şimşir, Çiğdem Canatan, Diyetisyen Burak Taş,  Fizyoterabist Haluk Talu, Özer Özal Özdemir ve Hemşire Rabia Koca, katıldı. Toplantılarda, lise öğrencilerinin gelecekte nasıl bir meslek edinme eğilimi içinde bulunmaları gerektiği geniş kapsamlı ele alındı.
Lisenin Müdür Yardımcısı Turgay Şansal yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimiz Meslek Tanıtım ve Kariyer planlama günleri sayesinde bir çok mesleği direk olarak birinci ağızdan dinleyerek meslekler hakkında geniş bilgi sahibi oldular. Bu projedeki asıl amaç; öğrencilerin bir ömür boyu yapacakları mesleği sağlıklı seçmelerini sağlamak, okulumuzda  gelenekselleşen bu proje ile öğrencilerimizin geleceğini sağlıklı planlamasına yardımcı oluyoruz. Öğrenciler yıllardır bilinçsizce  tercihler yapıp, istemedikleri mesleği yapmak zorunda kaldılar Bugün Üniversiteler sadece puan yettiği ve zamanında yeterli yönlendirmeler yapılmadığı için bulunduğu bölümü mecburen okumak durumunda kalıyorlar. Biz, bu  çalışma ile böyle mecburiyetlerin önüne  geçmeye çalışıyoruz" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kırıkkale'de 'Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Günleri' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkkale'de 'Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Günleri' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı