KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale'de 7'den 70'e sokakta kitap okudular

DHA
30.03.2016 - 14:55Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)-KIRIKKALE İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından; Kütüphaneler Haftası'nın 52. yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda 'Karanlıkta Kalmamak İçin Kitap Okuyun' etkinliği düzenlendi. Kitap Okuma etkinliğine 7'den 70'e 100 kadar vatandaş katılıp, 30 dakika süresince kitap okudular.
Cumhuriyet meydanında kitap okuma etkinliğine Kırıkkale Vali Yardımcısı Abdurrahman Aslaner, Turizm ve Kültür Müdürü Yahya Kemal Er, Kütüphaneler Müdürü Zehra Altay ve vatandaşlar katıldı. Kırıkkale il kütüphanesi müdiresi Zehra Atay yaptığı konuşmada, "Bireysel ve toplumsal gelişmenin temel yapı taşlarından olan kütüphanelere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyinin geliştirilmesi ve kütüphanelerin bilgiye erişimdeki vazgeçilmez rolünü dikkat çekilmesi amacıyla her yıl Mart ayının son haftası yurt çapında kütüphane haftası olarak kutlanmaktadır. Yeni yolculuklara çıkmak, keşfetmek, üretmek, paylaşmak ve sevmek için insan okur. Kütüphane farklılığı kabul etmenin hoş görünün kaynağıdır. Kütüphane aydınlıktır; aydınlıktandır. Kütüphaneler bir şehrin kalbidir. Kütüphaneler sahip olduğu çeşitli eserlerle muazzam sayıda kaynaklarla, kullanıcılarına farklı kültür ürünlerini gözlemleyerek öğrenme fırsatını sunarak toplumların, kültür birikimlerini korunmasını, yaşatılmasını ve kültürel mirasın geleceğe aktarılmasını sağlar" dedi.
Bu arada kitap okuma etkinliğine katılanlar herkesin kitap okumasını istediler

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kırıkkale'de 7'den 70'e sokakta kitap okudular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkkale'de 7'den 70'e sokakta kitap okudular haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

09 Haziran 2019, Pazar
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:11
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:19
 • Yatsı
  22:04
Sayfa Başı