KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale'de 52. Kütüphane Haftası etkinliği

DHA
29.03.2016 - 10:15 |Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'de 52. Kütüphane Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı. İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Kütüphane Müdürü Zeliha Atay, 1964 yılından bu yana her yıl mart ayının son haftasının ülke çapında "Kütüphane Haftası" olarak kutlandığını söyledi.
Etkinliğe Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner, Adnan Kayıkçı, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Turizm ve Kültür Müdürü Yahya Kemal Er, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş ile kalabalık bir davetli katıldı. UNESCO'nun 2016 yılını 'Küresel Anlayış Yılı' ilan etmesi nedeniyle 52. Kütüphane Haftası'nın 'Küresel Anlayış ve Kütüphaneler' temasıyla çeşitli etkinliklerle kutlandığını anlatan Atay, "Küreselleşme, fikir ve düşüncelerin, ekonomik yaklaşımların değiş tokuşundan oluşan uluslararası düzeyde bir bütünleşme sürecidir. İçinde yaşadığımız toplum, kültürel olarak her geçen gün çeşitlenmektedir. Uluslararası göçler gittikçe artmakta ve çok sayıda kişi birleşik kimlikler kazanmaktadır. Küreselleşme, göç artışları, hızlı iletişim, gelişen teknoloji, ulaşım kolaylığı gibi etkenlerle birlikte bir çok ülkenin nüfusunda kültürel çeşitliliği arttırmıştır. Bu artış, farklı kültürlere sahip kişiler ve toplumlar arasında sağlıklı iletişimin kurulması, bilgi aktarımının sağlanması, kültürel varlıkların korunması ve aktarılması gibi konuları beraberinde getirmiştir" dedi.
Kırıkkale Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner ise konuşmasında, "52. Kütüphaneler haftasını kutluyorum. Kütüphane kitapların bulunduğu kitap evi demektir. Kitap demek okumak demek, ama o kitapları okumakla sadece başkalarının yazdıklarını okuyoruz ve yazdıkları bildikleri bilgilere sahip oluyoruz. Oysa diğer taraf bizim yazacaklarımız ne olacak. Hep başkasının yazdığını mı okuyacağız bizde bir şey yazacak mıyız. Ben okumaktan çok yazmayı tavsiye ediyorum. Yazmamız gerektiğini söylüyorum. Birileri yazdı demeden bizde bir şeyler yazarak kitaplarımızı kütüphanelere sokmamız lazım" diye konuştu.
Program, Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo gösterisi, en çok kitap okuyanlara ödüllerinin verilmesi ve kütüphane materyalleri sergisinin gezilmesiyle sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kırıkkale'de 52. Kütüphane Haftası etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkkale'de 52. Kütüphane Haftası etkinliği haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Güneş
  06:51
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı