KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale’de uçucu madde ile çakmak gazı ve taşı satışı yasaklandı

AA / Zekeriya Karadavut
14.01.2015 - 16:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KIRIKKALE

AA / Zekeriya Karadavut

KIRIKKALE (AA) - Çocuklara uçucu madde, çakmak ve çakmak gazı satışı yasaklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent sınırlarında çocukların alışkanlık ve bağımlılık yapan, zihinsel ve bilinçsel faaliyetlerini, ruhsal davranışlarını değiştiren, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyen, sentetik veya kimyasal nitelik taşıyan maddelerin erişiminin önlenmeye çalışıldığı bildirildi.

Sentetik veya kimyasal nitelik taşıyan yapıştırıcı veya boya çözücü olarak kullanılan uçucu, uyuşturucu maddeler ile çakmak ve çakmak gazının zararlarından korunması için böyle bir uygulamaya gidildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çocuklara yapıştırıcı veya boya çözücü olarak kullanılan uçucu, uyuşturucu maddeler ile çakmak ve çakmak gazı satışı yapılamaz. Yetkili makamlar tarafından adli işlemler nedeniyle ya da kamu güvenliği, kamu düzeni veya genel sağlığın korunması amacıyla, hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareket eden kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesine göre idari para cezası verilir. Bu cezaya, emri veren makam tarafından karar verilir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kırıkkale’de uçucu madde ile çakmak gazı ve taşı satışı yasaklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkkale’de uçucu madde ile çakmak gazı ve taşı satışı yasaklandı haberi güncellenecektir.

  KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:08
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı