KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale’de Enerji Çocuk Projesi

IHA
15.10.2015 - 13:52Son Güncelleme :

KIRIKKALE'DE COCUKLARA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ EĞLENCELİ BİR ŞEKİLDE ANLATMAK AMACIYLA "ENERJİ ÇOCUK NAZ VE ARKADAŞLARI" İSİMLİ TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI.

IHA

Kırıkkale’de, “Enerji Çocuk Projesi” eğitim etkinliği kapsamında çocuklara enerji verimliliğini eğlendirerek anlatmak amacıyla “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları” isimli tiyatro gösterimi yapıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile enerji verimliliği derneği tarafından düzenlenen ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen “Enerji Çocuk Projesi” eğitim etkinliği kapsamında tiyatro etkinliği düzenlendi.
Proje kapsamında çocuklara enerji verimliliğini eğlendirerek anlatan “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları” isimli oyun il kültür merkezi tiyatro salonunda gösterime sunuldu. Tiyatro gösterimine il merkezi olmak üzere 8 ilçeden öğrenci katıldı.
Tiyatro gösterimi öncesinde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Şube Müdürü İsmail IŞIK, “Dünyada meydana gelen savaşların genelinin gerekçesi başka sebep görünse de asıl savaş sebebi yer altı zenginlikleri, su ve enerji kaynaklarının paylaşılamamasıdır. Ülkemiz yenilenebilir enerji kaynakları açısından olsun, yer altı kaynaklarımız açısından olsun, doğal kaynaklar açısından olsun zengin bir ülke. Fakat bu kaynakları doğru kullanma, yerinde kullanma, tasarruflu kullanma bilinci kazanabilirsek bu zenginliğimizi devam ettirebiliriz. İşte bu proje sayesinde bu bilinci, bu bilgi ve becerileri kazandığınıza ve hayatınızın geriye kalanında bu bilgileri kullanacağınıza, ailenizi, çevrenizi de bu konularda bilinçlendireceğinize inanıyorum” dedi.
Tiyatro etkinliğine katılan Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim Beyla, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğüne projede yapacakları katkıdan dolayı teşekkür etti. Sponsor firmanın öğrencilere dağıttı kumanya ve hediyelerin ardından etkinlik sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kırıkkale’de Enerji Çocuk Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkkale’de Enerji Çocuk Projesi haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:05
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı