HATAY HABERLERİ

Kırıkhan’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:00Son Güncelleme :

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN 92. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KIRIKHAN’DA COŞKU İLE KUTLANDI.

IHA

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıldönümünü Kırıkhan’da coşku ile kutlandı.?
Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ederken, saat 09.30’da ise beraberinde Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Erhan Mumcuoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda halkı selamladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, “Cumhuriyetimizin bu yıl 92. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bugün Türkiye, içinde bulunduğu bölgenin güçlü, dünyanın 16. büyük ekonomisi durumundadır. Cumhuriyet kurulduğunda nüfusun yüzde 90’ı okuma yazma bilmezken, bugün dünya sıralamasında ilk 400 üniversite içinde 6 üniversitesi olan bir Türkiye’ye ulaşılmıştır. Türkiye, bugün tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, bilimden sanata, spora hemen her alanda çok önemli aşamalar kaydetmesini Cumhuriyete borçludur” dedi.
Daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Kırıkhan’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırıkhan’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı