« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırık kolu ile hazırlanıyor

Milli sporcu Muhammet Sevinç, kırık koluna rağmen tekvando branşında yapılacak Avrupa şampiyonası seçmelerine hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Küçük yaşlardan itibaren tekvando yapan 21 yaşındaki Sevinç, Avrupa şampiyonası elemelerine katılmak için her gün Erzincan'daki 13 Şubat Spor Salonu'nda antrenman yapıyor. Çalışmalar esnasında düşerek kolunu kıran Muhammet Sevinç, kırık koluna rağmen antrenmanlarını aksatmadan sürdürüyor.

Yaklaşık 15 yıldır tekvando yapan Sevinç, şuanda Erzincan Belediyespor'un sporcusu olduğunu belirterek, 2010 yılında 54 kiloda Türkiye şampiyonu, 2011 yılında Türkiye ikincisi olduğunu, 2006 ve 2010 yıllarında da milli takımda ülkeyi temsil ettiğini söyledi.

Sevinç, Rize'de 11 ülkeden 800 sporcunun katıldığı uluslararası şampiyonada da birinci olmayı başardığını anımsatarak, 7 Şubat'ta yapılacak olan Avrupa şampiyonası seçmelerine hazırlandığını, bu şampiyonada da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini dile getirdi.

Geçen hafta antrenman sırasında düşerek kolunu kırdığını anlatan Muhammet Sevinç, tekvandoda önemli başarılar elde ettiğini vurgulayarak, milli takım kadrosunda yer alarak daha büyük başarılara imza atmak için çalıştığını ifade etti.

Antrenmanlarının yanı sıra bir yandan da üniversite sınavlarına hazırlandığını aktaran Sevinç, “6 yaşından itibaren tekvando sporu ile uğraşıyorum. Önemli başarılar elde ettim. Geçtiğimiz haftada yaptığım antrenmanda düşerek kolumu kırdım. Ama Şubat ayı içerisinde Avrupa şampiyonası seçmeleri var. Buna hazırlanmam gerekir. Bu sebeple kırık koluma rağmen hiçbir antrenmanımı kaçırmıyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler