« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırık elin sırrı

13 Kasım’daki idmanda sol eli kırılan genç kaleci, Rüştü’nün de burnu kırılınca, doktorların verdiği süreyi beklemeden, elindeki sargıları söküp antrenmana çıktı. O idmanda da tam olarak kaynamayan sol elinin üstüne düşünce yeniden ameliyat edildi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FEDAKARLIK bazen ödül bazen de sorun getiriyor... Kaleci Hakan Arıkan, Beşiktaş’ı kurtarayım derken kendini yaktı. Hem de ne yakma...

Her şey Hakan Arıkan’ın 13 Kasım Cuma günü yapılan antrenmanda sol elinin kırılmasıyla başladı. Hemen ameliyat olan milli kaleciye doktorlar, elindeki alçının en az 5 hafta kalması gerektiğini, dolayısıyla sezonun ilk yarısını kapattığını bildirdi.

Ne var ki, takımın diğer kalecisi Rüştü’nün, 8 Aralık’taki CSKA Moskova maçında burnunu kırması hesapları alt üst etti.

“Ben iyileştim” dedi

Takımın üçüncü kalecisi Korcan’ın tecrübesizliğini de göz önüne alan Hakan, elindeki sargıları 5 hafta dolmadan, 4. haftada çıkardı ve 16 Aralık Çarşamba günü yapılan antrenmana çıktı. Bu arada kendisinin durumunu soranlara, “İyiyim, elimdeki kırık kaynadı” diyen Hakan, idman maçında, kırığı tam olarak kaynamayan sol elinin üstüne düşünce bir anda acı içinde kaldı. Acilen hastaneye götürülen Hakan’ın ne kadar büyük bir hata yaptığı buradaki kontroller sonucunda ortaya çıktı.

6 hafta daha yok

Hakan, hastanede kulüp doktorlarından özür dilerken, “Ben, Beşiktaş’ı düşünerek fedakarlık yaptım. İdmanda elimin üstüne düşünce, elim tekrar kırıldı. Kısacası fedakarlık yapayım derken sağlığımla oynamış oldum” dedi.

Hakan, ilk ameliyatından sonra aceleci davranmasaydı, ligin ikinci yarısının ilk maçında hazır olacaktı. Ancak, geçtiğimiz salı günü ikinci kez ameliyat olduğu için sahalara dönüş süresi 6 hafta gecikti.

Bunları da Beğenebilirsiniz