KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kırgız Dans Topluluğu Afşin'de

DHA
29.03.2016 - 14:50Son Güncelleme :
DHA

AFŞİN Kahramanmaraş), (DHA)- KIRGIZİSTAN'dan Kahramanmaraş'a gelen Kırgız Dans ve Müzik Dans Topluluğu, Afşin Belediyesi'ni ziyaret etti.

Afşin Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında dans gösterileri yapmak üzere Afşin’e gelen Kırgız Dans ve Müzik Topluğu, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i makamında ziyaret etti. Kırgız Dans ve Müzik Topluğu'nun üyelerinin daha önceden planlanan Nevruz Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilçeye geldiklerini söyleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, "Ülkemizde 8 aydan bu yana yaşanan terör olayları nedeniyle şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizi rahmetle anıyor, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Namertler ve bölücüler, bizlerden sevincimizi, mutluluğumuzu elimizden almak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kırgız misafirlerimizle geçtiğimiz yıl, Nevruz Bayramı’nı güzel ve büyük bir programla Afşin’de kutlamak için söz kesmiştik. Fakat son zamanlarda artan terör olaylarından dolayı ertelemek istedik. Önceden ayarlanan bir program olduğu için misafirlerimizi ilçemizde ağırladık ve üniversiteli öğrencilerimize yönelik dar kapsamlı bir program düzenledik" dedi.

Afşin’de olduklarından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade eden Kırgız Dans ve Müzik Topluluğu Başkanı Sırga Latipova ise, ilçeyi gezmekten mutlu olduklarını ifade ederek, "Afşin Belediye Başkanımıza bizleri misafir ettikleri için teşekkür ediyorum. Afşin’de çok sıcak karşılandık. Biz Türkiye’nin neresine gidersek gidelim kendimizi yabancı hissetmiyoruz. Bizler kendi kültürümüzü Afşin halkına tanıtmakla beraber, Afşin halkının kültürünü ve tarihini inceleme fırsatını bulduk. Yedi Uyurları, Eshab-ı Kehf'i ziyaret ettik. Orada çok güzel bilgiler verildi ve tahinden çok etkilendik. Biz burada bulunmaktan çok mutluyuz" diye konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Güven, günün anısına dans ve müzik grubu temsilcilerine Eshab-ı Kehf tablosu ve hediye takdim etti. Kırgızistan’dan gelen heyet ise Başkana Güven’e, yöresel kıyafetleri olan kalpak hediye etti ve Kırgız müzik aleti kopuz çalarak yöresel şarkılarını söylediler.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kırgız Dans Topluluğu Afşin'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırgız Dans Topluluğu Afşin'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı