ANTALYA HABERLERİ

Kırgız başkanlar Muratpaşa'da

DHA
28.03.2017 - 11:42Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA City EXPO'ya katılan Kırgız Belediye Başkanları, Muratpaşa Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde görmek için incelemelerde bulundu.

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Antalya City EXPO, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı için Antalya'da bulunan Kırgızistan heyeti Muratpaşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye başkanlarından oluşan heyeti karşılayan Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, asfalttan yeraltı otomatik çöp konteynerine, bitki üretim tesisleri, Çevreci Komşu Kart hakkında bilgi verdi.

KARDEŞLİK KÖPRÜLERİ

Muratpaşa'nın aynı zamanda Antalya'da yeni bir yaşam kuran çok sayıda yabancının da yaşadığı bir yer olduğunu aktaran Başkan Yardımcısı Kaçmaz, “Sayın Başkanımız Ümit Uysal'ın da ifade ettiği gibi, Muratpaşa'nın bu çok kültürlü yapısı yerel yönetim olarak bizim de yabancı ülkelerle, kentlerle kardeşlik bağı kurmamıza vesile oluyor" diye konuştu.

KOMRAT MODELİ

Moldova Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Komrat'la 'kardeş kent' ilişkisi çerçevesinde tarım sektörü temelinde bir dizi karşılıklı görüşme gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Yardımcısı Kaçmaz, “Komrat'tan bir heyet Antalya'da Elmalı, Kumluca bölgesinde sera üretimine ilişkin incelemelerde bulundu Muratpaşa heyeti iş adamlarıyla Komrat'ı ziyaret etti. İki örnek seranın Antalyalı işadamları tarafından kurulması yönünde fikir birliği ortaya çıktı" diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Kaçmaz, hem belediyecilik faaliyetleri hem de tarım sektörü merkezli bir işbirliğine Kırgızistan kentleriyle de hazır olduklarını aktardı.

BELEDİYE SERASINI GEZDİLER

Görüşmede tarımı temel alan işbirliğinin Kırgızistan açısından kritik öneme sahip olduğunu anlatan heyet, Muratpaşa Belediyesi'nin Ermenek Mahallesi'nde 34 dönüm alanda kurduğu mevsimlik çiçekle birlikte turunç fidanı üretimini de gerçekleştirdiği serada incelemelerde bulundu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kırgız başkanlar Muratpaşa'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırgız başkanlar Muratpaşa'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı