« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırdıysam kusura bakma başkan

Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, daha önce yaptığı açıklamalarından ötürü kendisine kırılan Başkan Fikret Orman’dan özür diledi. Adalı, “Kırdıysam kusura bakmasın, kavgacı bir mizacım yoktur” dedi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

ESKİ Beşiktaşlı sporcularla buluşan başkan adayı Serdal Adalı, açıklamalarından dolayı kendisine kırılan Başkan Fikret Orman’dan özür diledi. Adalı, “Kırdımsa kusura bakmasın” dedi.
İstanbul’daki Four Seasons Oteli’nde gerçekleşen buluşmaya Beşiktaşlı Sporcular Derneği Başkanı Haluk Özgerçek, Beşiktaş iski teknik direktörü Tayfur Havutçu, Ali Gültiken, Bayram Bektaş, Lütfü Isıgöllü, Tezcan Ozan, Zafer Demiray ve Pascal Nouma ile çok sayıda basketbol, voleybol, hentbol ve güreş takımında yer alan eski oyuncular katıldı.

BENİM DOĞRULARI DA ANLATMAM LAZIM

Adalı, adaylığını açıkladığı toplantıda insanların gözlerine bakarak yalan söylediğini söylediği Orman’ın kendisine kırılmasına değinerek, “Başkanı kırdıysam kusura bakmasın çok kavgacı bir mizacım yoktur. Her şeyden önce benim için çok onur verici ve yüce olan o makama saygısızlık yapmam. Ancak bir şekilde de camiaya doğruları anlatmam lazım. Bu konuda da sayın başkanı kırdıysam kusura bakmasın. Çok kavgacı bir mizacım yoktur. Polemiklere girmem” dedi.

‘ORMAN İLE TRANSFER KONUSUNU KONUŞTUM’

Adalı, Orman’ın teknik direktör veya futbolcu transferinde karar verirlerse seçimi beklemeyeceği açıklaması içinse şu yorumu yaptı: “Bu konuda Fikret Orman ile görüştüm. Önümüzde bir seçim var. Bu hoş olmaz, kongre üyelerimize de saygısızlık olur. Sayın Başkan en azından benimle paylaşırsa iyi olur. Kendisine ifade ettim, kaçırılmayacak bir futbolcu, anında yapılması gereken bir transfer varsa tabii ki yapabilir” dedi. Adalı, seçimi kazanamadığı takdirde anlaştığı futbolcuları yeni yönetime bildireceğini belirtti.

Başarılı günlere döneceğiz

Adalı toplantıya katılan eski sporculara teşekkür ederek, “Birçoğumuz gibi ben de siyah beyazlı renkleri sizlerin sayesinde sevdim, sizlerle birlikte sevindim, mutlu oldum. Sizler beni, bizi, tüm Beşiktaslıları başarıya alıştırdınız. Alıştırmış olduğunuz basarılı günlerine yeniden kavuşturmayı üzerimize düşen bir borç olarak gördüğümüz için yola çıktık” dedi.

3 yıl değil, gelecek seçilecek

Serdal Adalı, dün Tekirdağ’a da giderek buradaki kongre üyeleriyle buluştu. Adalı, yapılacak kongrenin sonucunun, Beşiktaş’ın sadece 3 yılına değil, geleceğine ışık tutacağını söyledi. Serdar Adalı, ekonomik, sportif ve tesisleşme konularında önemli projeleri olduğunu, bunların bir kısmını yakında kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Geçici listeler verildi

FİKRET Orman ile Serdal Adalı, 16 Haziran’daki seçim için geçici yönetim kurulu listesini dün verdiler. Orman ve Adalı, ayrı ayrı kulüp binasına giderek Beşiktaş Divan Kurulu Başkanlını Yalçın Karadeniz’e listelerini sundular. Adaylar gelecek çarşambaya kadar  değişiklikler yapabilecek.

Turgut  Tümer disipline aday!

BEŞİKTAŞ Kulübü Disiplin Kurulu Başkanı Turgut Tümer, 16 Haziran’daki seçimde aynı göreve bir tekrar aday oldu.
Nihat Özer, Sadettin Öziskender, Kadir Serhat Pekiner ve Mehmet Fuat Tönük de Tümer’in listesinden asil üyeler olarak seçimde disiplin kurulu üyeliği için yarışacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler