Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Kırdığı hesap başını yaktı

  Hürriyet Haber
  08 Mayıs 2010 - 09:48Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 09:08

  Bir başkasının e-posta hesabını 5 dakikada kolayca hackledi. Ama bu 5 dakika için aldığı ceza ise...

  David Kernell adlı ABD'li genç şu sıralarda hayatının en zor dönemini yaşıyor. ABD başkan vekil adayı olan Sarah Palin'in e-posta hesabını kırarak, bazı yazışmalarını internette paylaşırken büyük ihtimalle bu duruma düşeceğini hiç tahmin etmemişti. Yakalandıktan sonra başının dertte olduğunu tahmin etmiş olsa da, 20 yıl hapis yatma ihtimalini aklına bile  gelmemişti .

   Fakat 4  gün  devam eden karar süreci tamamlandı ve Kernell'in kimlik hırsızlığı suçu işlediğine karar verilerek 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına karar verildi. Kernell'in avukatı bunun bir öğrenci şakasından ibaret olduğunu ve hafif bir suç olarak görülmesi gerektiğini iddia ediyordu.

  Eğer ön mahkeme Kernell'in hafif suçtan yargılanmasına hükmetseydi 1 yıla kadar hapis ile kurtulabilecekti. Diğer yandan bu karara en çok memnun olan Cumhuriyetçi Sarah Palin oldu. Demokrat bir hukukçu babanın oğlu olan Kernell'in bu suçu politik sebeplerden dolayı işlediğini ve politikanın temiz kalması için bu suçun cezasını bulması gerektiğine inandığını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı