Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kırcı ölüm orucunu bıraktı

  Hürriyet Haber
  16 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ocak 1999 - 00:01

  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Turna, Susurluk skandalının kilit ismi Abdullah Çatlı'nın sağ kolu Haluk Kırcı'nın, kendi isteği doğrultusunda ve can güvenliği nedeniyle Eskişehir Özel Tip Cezaevi'ne getirildiğini belirttti. İçinde tuvalet ve banyosu olan tek kişilik odada kalan Kırcı'nın ölüm orucunda olmadığı, yemeğini yediği bildirildi.

  Tek kişilik odanın hücre olmadığını belirten Başsavcı Turna, ‘‘Eskişehir Özel Tip Cezaevi'nde tek, iki ve üç kişilik odalar bulunuyor. Şu an Özel Tip Cezaevi'nde hücre yok’’ dedi. Bazı televizyon ve gazetelerde Haluk Kırcı'nın ölüm orucunda olduğunun belirtildiğini ifade eden Turna, ‘‘Kırcı, ölüm orucunda değildir. Yemeğini yiyor. Tek kişilik odasında kalıyor. Belirli saatlerde avluya çıkarılıyor. Şu an odasında televizyonu yok. Bizim için A mahkum B mahkum ayrımı olmaz. Kırcı da diğer tutuklular gibi eşit şartlarda cezaevinde kalıyor’’ diye konuştu.

  DUBLEKS ODA

  Özel Tip Cezaevi'nin iki bölüm halinde olduğunu, ilk bölümde 1'er, 2'şer ve 3'er kişilik odaların bulunduğunu söyleyen Başsavcı Turna, ikinci bölümde inşaat çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. İkinci bölümde 2 kişinin kalabileceği 'villa' tipi odaların yapılmakta olduğunu belirten Turna, şöyle dedi: ‘‘Cezaevinin ikinci bölümüne 100 adet 2'şer kişilik oda yaptırıyoruz. Bu odalar dubleks olacak. Alt katta banyo, tuvalet ve oturma odası, havalandırma bahçesi, içten merdivenli üst katta ise yatakhane bulunacak. Odalara isteyen tutuklu ve hükümlü televizyon ve buzdolabı koyabilecek.’’

  Kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Eskişehir Özel Tip Cezaevi'nde Haluk Kırcı'nın yanısıra Kasım Gençyılmaz, Yaşar Öz, Karagümrük Çetesi, Söylemezler ve Titancılar da kalıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı