GeriFutbol Kıratlı'nın avukatından yalanlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kıratlı'nın avukatından yalanlama

Futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklanan Ali Kıratlı'nın avukatı Ramazan Dinç, müvekkili hakkında basın yayın organlarında çıkan "Etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istiyor" iddialarını yalanladı.

 Dinç, "Ali Kıratlı pişmanlık yasasından yararlanmayacak" dedi. Avukat Ramazan Dinç, bugün öğlen saatlerinde gittiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde müvekkili Ali Kıratlı'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Müvekkili Kıratlı'nın etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediği yönündeki söylentileri yalanlayan Dinç,

"Geçtiğimiz hafta içerisinde şike soruşturmasından dolayı Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan müvekkilim Ali Kıratlı'nın etkin pişmanlık yasasından yararlanacağına ilişkin bazı basın yayın organlarında haberler çıkmıştı. Özellikle müvekkilimizin öyle bir talebi olmamıştır. Bildiğiniz üzere etkin pişmanlık bir suçu işleyen yada yaptığı bir davranıştan pişman olan bir kimsenin kendi iç dünyasında iktifa etmeyip dışa vurma çabası olarak tanımlanabilir. Fakat müvekkilim gerek emniyet gerek savcılık ve gerek mahkeme aşamalarında bu suçu işlediğine dair en ufak bir suç kabülünde bulunmadığı gibi buna yönelik bir itirafta bulunmamıştır. Bundan sonra da bulunmayacaktır. Bu haberler tamamen uydurma ve yalan haberlerdir. Bununla ilgili kanuni haklarımızı kullanacağız. Kendisi bu açıklamayı bizden talep etmiştir" diye konuştu. Dinç son olarak, "Ali Kıratlı kesinlikle pişmanlık yasasından yararlanmayacak" dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle