Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kıran kırana maçlar olacak"

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, yarın Ahmet Cömert Spor Salonu'nda başlayacak 39. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş ile 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvalarında kıran kırana müsabakaların olacağını kaydederek, güreşseverleri turnuvaya davet etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Osman Aşkın Bak, WOW Airport Hotel'de düzenlediği basın toplantısında, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Yaşar Doğu adına düzenlenen turnuvanın 39'uncusunu gerçekleştireceklerini belirtti.

Turnuva için bugüne dek 26 ülkenin başvurduğunu ve 350'ye yakın sporcunun katılmasını beklediklerini kaydeden Bak, “Katılım daha da artabilir. Güreşte söz sahibi ülkeler birinci takımlarıyla bu turnuvaya katılıyor. Kıran kırana müsabakaların olacağı, Avrupa Şampiyonası'na denk, belki daha kuvvetli bir turnuva olacak” dedi.

Osman Aşkın Bak, serbestte sıkletlerinde birinci olan sporculara 2 bin, ikincilere biner, üçüncülere 500'er, bayanlarda ise birincilere biner, ikincilere 700'er, üçüncülere ise 300'er dolar para ödülü verileceğini bildirdi.

Türkiye'nin turnuvaya 16'sı bayan, 86 sporcuyla turnuvaya katılacağını ifade eden Osman Aşkın Bak, “Turnuvaya, Türkiye Şampiyonası'nda ilk 6'ya girenlerin yanı sıra, gençlerde madalya kazanmış sporcuları davet ettik. 27 Mart-6 Nisan 2011 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesinde sporcularımızın son durumlarını görme imkanını bulacağız” şeklinde konuştu.

Dünya Güreş Şampiyonası'nın 12-18 Eylül'de İstanbul'da düzenleneceğini hatırlatan Osman Aşkın Bak, “Türkiye'de 2011 yılında artık güreşin konuşulmasını istiyoruz. Katılacağımız ve ülkemizde düzenleyeceğimiz tüm şampiyonalarda Türk milletinin yüzünü güldürecek sonuçlar almaya söz veriyoruz” diye konuştu.

Osman Aşkın Bak, medyadan da destek beklediklerini sözlerine ekledi.

TURNUVA PROGRAMI

39. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvası, yarın saat 13.00'de, serbestte 55 ve 74 kilolarda, bayanlarda 48, 59 ve 72 kilolarda yapılacak eleme müsabakalarıyla başlayacak. Turnuvanın açılış seremonisi yarın saat 17.30'da gerçekleştirilecek. Açılış seremonisinin ardından, bu sıkletlerde final müsabakaları yapılacak.

Turnuvanın ikinci gününde erkeklerde 60, 84 ve 120 kilolarda, bayanlarda 51 ve 63 kilolarda müsabakalar yapılacak.
Turnuvanın son gününde erkeklerde 66 ve 96, bayanlarda 55 ve 67 kilo karşılaşmaları gerçekleştirilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler