Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kıran kırana

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran’ın, Aziz Yıldırım’ı hedef alan açıklamalarına Fenerbahçe Kulübü’nden sert tepki geldi. Kıran, Yıldırım’ı yalancılıkla suçlarken, sarı lacivertliler de Federasyon üyesini topa tuttu.

Muhammet KAÇAR / DHA
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın hızla Türk futbolundan çıkması gerektiğini savundu. Memleketi Rize’de ailesiyle tatilini geçiren Kıran, "Futbol Federasyonu’ndaki görevinden önce iki takımı tuttuğunu belirterek, "Biri Rizespor diğeri F.Bahçe idi. Şu anda Fenerbahçe de benim için çok geri planda. Beşiktaş’ın maçı ile F.Bahçe’nin maçı farklı değil.

Fener’den soğuttu

Fenerbahçe camiasında yaşadığımız olaylar bizi Fenerbahçe’den soğuttu. Başkan Aziz Yıldırım’ın tavırları, hareketleri, "Geldim, gidiyorum, bırakıyorum, bırakmıyorum, kızdım oynamıyorum, misketlerimi aldım gittim’ gibi hareketleri Fenerbahçe camiasına büyük yara verdi.
Benim gibi çok insan, Aziz Yıldırım gitmeden Fenerbahçe’nin maçına gitmememe düşüncesinde. Şimdi sırf transfer yapmak için transfer yaptılar. Bu sene de Fenerbahçe’den başarı beklenemez" dedi. Tahir Kıran, Yıldırım’ın, "Ben olduğum sürece Tahir /images/100/0x0/55eb23cef018fbb8f8add3c2Kıran, Hakan Bilal Kutlualp ve Sadettin Saran bu külepten içeri giremez. Stada da sokmam, loca da vermem" sözlerini değerlendirirken de, "Ben Dinamo Kiev maçını Hakan Bilal Kutlualp ile birlikte şeref tribününde seyrettim. Aziz Yıldırım beni sokmasaydı oraya. F.Bahçe Başkanı yalan konuşuyor. Benim locam da vardı. Zamanı geldiğince her şeyi belgelerle ortaya koyup, ’Bu budur F.Bahçe başkanı da budur’ diye anlatacağım.

Büyük değilsin

Ancak bu kaos ortamında söylemeyi doğru olarak görmüyorum. F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi’nden elendi. Ama bir G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi’ne kaldığı yerde Fenerbahçe’nin de kalması gerekirdi. Sen, ’Ben en büyüğüm’ diyorsun ama bana göre değilsin. Çünkü büyüklük nasıl bir ölçüdür, parayla mı ölçülür. Benim müzemde UEFA ve Süper Kupa durmuyor ki. Her kulüp başkanının bir şekli ve seviyesi var ama F.Bahçe Başkanı herkes ile kavgalı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz