Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kiralık otomobille gasp

  A.A
  24 Ağustos 2006 - 11:47Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 11:47

  Kiralık otomobille Bağcılar'da 2 kadının boynundaki altın kolyeleri gasp ettikleri öne sürülen 4 kişiden 3'ü yakalandı.

  Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinden yapılan açıklamaya göre, Göztepe Mahallesi'nde Türkan Erdoğdu'nun yanına yaklaşan bir kişi, Erdoğdu'nun boynundaki altın kolyeyi alarak kaçtı. Bu kişiyi izleyen Erdoğdu, ara sokakta bindiği otomobilin plakasını almayı başardı.

  Bu olaydan bir gün sonra Güneşli Mahallesi'nde Bahriye Eren'in yanına yaklaşan bir kişi de boynundaki 2 altın kolyeyi alarak kaçtı. Bahriye Eren ve çevresindekilerin yakalamaya çalıştığı bu kişi, bu kez plakası sökülen aynı araca binerek uzaklaştı.

  Her iki olayı, kullanılan araçların benzerliği nedeniyle ilişkilendiren polis, Türkan Erdoğdu'nun verdiği plakayı araştırdı. Plakanın Bahçelievler'de otomobil kiralayan bir firmaya ait olduğunu belirleyen polis, burada önlem aldı.

  Polis, bir süre sonra otomobili teslim etmek için işyerine gelen zanlılardan Y.Ç. (35) ve E.B'yi (28) yakaladı. Bu kişilerin verdiği ifade doğrultusunda Y.U. da (32) Esenler'de gözaltına alındı.

  Şüphelilerin gasp ettiği altınlar da satıldıkları kuyumcularda ele geçirildi.

  Şüphelilerden Y.Ç'nin, “dolandırıcılık” ve “evrakta sahtecilik” suçlarından çok sayıda sabıkasının olduğu, E.B. hakkında da Ankara'da ”kaçakçılık” suçundan arama kaydının bulunduğu anlaşıldı.

  Olaylara karışan bir kişinin daha yakalanmasına çalışılıyor.

  MAĞDUR, OLAYI ANLATTI

  Bu arada, olayın mağdurları Bahriye Eren ile Türkan Erdoğdu da emniyete gelerek çalınan ziynet eşyalarını aldı.
  Atatürk Havalimanı'nda uçak temizliği işinde çalışan Bahriye Eren, Güneşli Evren Caddesi'nde omuzuna dokunarak arkasına dönmesini sağlayan bir kişinin, boynundaki 2 zinciri kopararak kaçtığını anlattı.;

  Eren, olaya müdahale edemediğini belirterek, “Şok oldum. Bana bıçak da sokabilirdi. 'Malım gitsin, canıma bir şey yapmasınlar' dedim. Yanımda eniştem, ablam da vardı. Eniştem peşinden koştu, ben de 'hırsız var yakalayın' diye bağırdım. Bir bakkal yakalamaya çıktı. Hemen dükkanının önündeki arabanın içindeki 3 kişi, bakkal hırsızı yakalarken bıçak çekti. Bakkal da bıçakları görünce bıraktı. Kolyemi çalan kişi, diğerleriyle arabaya bindi ve kaçtı” diye
  konuştu.

  Olay sırasında boynunun çizildiğini, tişörtünün yırtıldığını belirten Eren, başına ilk kez böyle bir olay geldiği için çok korktuğunu, bu korkuyla işe nasıl gidip geleceğini bilmediğini söyledi.

  Polise de teşekkür eden Eren, “Hemen polisi aradım. Bir umudum yoktu yakalanacaklarından. 5 dakika içinde ekip geldi beni karakola götürdü. Çok yardımları oldu. Hatta bir saat içinde bu kişiler yakalandı. Yakalanmasalardı çok kişinin canını yakarlardı” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı