« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kimseye zorla operasyon yapılamaz"

Fenerbahçe Kulübü'nden kaleci Volkan Demirel'in sol omzundaki sakatlığıyla ilgili yapılan açıklamada, “Hiçbir oyuncumuza kendi rızası olmaksızın zorla operasyon yapılamaz ve yaptırılamaz” denildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Volkan'ın sakatlığıyla ilgili bir gazetede yer alan haber nedeniyle kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, sağlık heyetinin, sakatlık ve hastalıkları tespit edip gerekli tetkiklerle destekleyip olası ihtimalleri ve tedavi yöntemleri hakkında futbolcuları bilgilendirdiği, futbolcuların da evrensel tıp prensipleri doğrultusunda kararları kendilerinin verdiği vurgulandı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Hiçbir oyuncumuza kendi rızası olmaksızın zorla operasyon yapılamaz ve yaptırılamaz. Bunun örneklerini, önceki dönemlerde Issiar Dia, Özer Hurmacı ve Gökhan Gönül ile ilgili tedavi süreçlerinde de görmek mümkündür. Operasyon gereğinin ortaya çıktığı bu gibi durumlarda, oyuncularımızın kararları doğrultusunda, operasyon yapılmadığını, diğer tedavi yöntemlerine başvurulduğu yakından bilinmektedir. Hastayı muayene etmeden, tetkikleri görmeden, ihtimaller üzerine yorum yapmanın, tıp etiğine uygun bir davranış olmadığını; sağlık gibi son derece önem arz eden ve özen gerektiren bir konuya, herkesin daha özenli yaklaşması gerektiğini de ayrıca belirtmek istiyoruz. Milli kalecimiz Volkan Demirel'in bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyor; tüm çabamızın bu doğrultuda olduğunu yinelemek istiyoruz.”

Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı TFF Süper Kupa maçında sol omzundan sakatlanan Volkan, doktorların kendisine ameliyat önerdiğini, ancak bu durumun sezonu kapatmak anlamına geldiği için ameliyatı istemediğini açıklamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz