« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimseye yaranamadım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olumsuz bakış açısı

Altay Başkanı Nafiz Zorlu, bu güne kadar İzmir'deki tüm kulüplere iyilik yapmasına rağmen, olumsuz bir bakış açısıyla değerlendirilmenin sıkıntısını yaşadığını söyledi. Aydınspor'la yaptığı ticari anlaşmaya fanatik bakanların tepkilerinden bıktığını belirten Zorlu, ‘‘Hangi İzmir kulübüne yardım etmemişiz? Bizim yaptığımızın 10'da 1'i bize yapılmadı'' dedi.

İzmirspor'a teklif

İlk teklifi İzmirspor'a yaptıklarını hatırlatan Zorlu, ‘‘Camiada simge olmuş Orhan, Tahir gibi futbolcuları istediler. Tabii ki olmadı. Sonra yine masaya oturduk. Bu kez Serkan Gültang olayı patladı. Aslında ilk yatırım hedefimiz İzmirspor'du. İstenen tablo yaratılamadığı için eleştirilere hedef olduk. Ama herkes önce kendisini düşünmek zorunda'' diye konuştu.

Birant'ta indirim

KSK'ye de geçmiş yıllarda futbolcu yardımında bulunduklarını hatırlatan Zorlu şöyle konuştu: ‘‘Birant'ı istedikleri zaman bonservisi 40 milyardı. Ünal Kamalı araya girdi. Koşullu olarak 25 milyara düşürdük. (Birant'ın satışından Altay'a yüzde 25 pay verilecek) diye anlaştık. Protokolu yolladım, imzalayarak geri göndermediler. Yani Birant'ın üstüne yattılar.''

Bucaspor ve Göztepe

Buca'dan alıp, Aydın'a verdikleri Murat ve Hüseyin'den önümüzdeki sezon yararlanabileceklerini vurgulayan Zorlu, ‘‘Buca'ya da yeni sezonda yatırım yapmayı gündeme getirdik. Göztepe'ye her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildirdik. Önemli maçlarda Alsancak'ı onlara bırakıp, Atatürk'te oynamayı bile kabul ettik'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz