Gündem Haberleri

  'Kimseye yar etmem' dedi, öldürdü

  Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  10.12.2009 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Kendisini terkeden eşine çalıştığı gelinlikçide kurşun yağdırdı. 1 çocuk annesi kadın vücuduna isabet eden 5 kurşunla öldü.

  İzmit'te 40 yaşındaki Sezai Unutmaz'ın 3 gün önce kendisine boşanma davası açan eşi 35 yaşındaki Mahkün U.'yu otobüsün içinde çocuğu 8 yaşındaki Vasfican'ın gözleri önünde tabancayla 5 el ateş ederek öldürmesinin ardından bugün de Derince İlçesi'nde benzer bir cinayet işlendi. 24 yaşındaki Ümit G., şiddetli geçimsizlik nedeniyle kendisini terk edip boşanma davası açan 3 yıllık eşi 23 yaşındaki Zeynep G.'ye çalıştığı gelinlikçide kurşun yağdırdı. 1 çocuk annesi Zeynep G., vücuduna isabet eden 5 kurşunla yaşamını yitirdi.

  3 yıl önce evlenen ve 1.5 yıl önce kız çocukları dünyaya gelen Zeynep ve Ümit G. arasında şiddetli geçimsizlik başladı. Ümit G.'nin herhangi bir işte çalışmaması nedeniyle ekonomik sıkıntıları da artınca yaşadıklarına dayanamayan Zeynep G. eşini terk etmeye karar verdi ve 5 ay önce minik kızını da alıp ailesinin evine gitti. Zeynep G., bir süre sonra da boşanma davası açtı.

  KAYINPEDERİNİN OTOMOBİLİNE ATEŞ ETMİŞTİ
  Kendisini terk edip boşanma davası açan eşiyle birçok kez barışma girişiminde bulunan, ancak her defasında reddedilen işsiz Ümit G., 3 ay önce de “Kızımın peşini bırak. Seni istemiyor artık” diyen kayınpederinin otomobiline kuru sıkı tabancayla ateş edip zarar verdi.

  Kısa bir süre önce bir gelinlik mağazasında terzi olarak çalışmaya başlayan Zeynep G.'yi kendilerini sürekli rahtsız eden damadından korumak için babası işyerine getirip götürmeye başladı.

  ‘SENİ KİMSELERE YAR ETMEM’ DEDİ KURŞUN YAĞDIRDI
  Bu sabah da babası tarafından işyerine getirelen Zeynep G., çalışmaya başladı. Saat 11.00 sıralarında da Ümit G. işyerine geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre Ümit G., konuşmak için işyerinin önüne çağırdığı Zeynep G. ile yine barışmak istedi. Genç kadının kararlı davranması üzerine cinnet geçiren Ümit G., belinden ruhsatsız tabancasını çıkardı, “Benden boşanamazsın. Seni kimselere yar etmem” diye bağırdıktan sonra art arda ateş etti. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Zeynep G., kanlar içinde yere yığıldı. Olay yerine koşan çevredeki esnaf, kaçmaya çalışan Ümit G.'yi yakalayarak etkisiz hale getirdi ve gelen polislere teslim etti. Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ağır yaralı Zeynep G. ise kurtarılamadı.

  Gözaltına alınan Ümit G.'nin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulaması sürerken, dehşete tanık olanlar uzun süre yaşadıkları şoku üzerlerinden atamadı. Zeynep G.'nin hastaneye koşan yakınları ise acı haberi alınca sinir krizi geçirdi, Ümit G.'ye lanet yağdırdı.

  O DA EŞİNİN KURBANI OLMUŞTU
  3 gün önce de, şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşi Sezai U.'dan boşanmak için dava açan Mahkün U., 8 yaşındaki oğlu Vasfican ile birlikte İstanbul'dan, memleketleri Ağrı'ya gitmek üzere bir firmaya ait otobüse binmiş, otobüs İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde mola verdiğinde otomobille gelen eşi Sezai U. da telaşla hareket etmek üzere olan otobüse binmişti. Sezai U., “Gitmekten vazgeç. Tamam herşey daha iyi olacak. İn şu otobüsten. Evimize gidelim. Davanı da geri çek” diyerek eşini ikna etmeye çalışmış, ancak Mahkün U., ayrılmakta kararlı olduğunu söylemişti. Cinnet geçiren Sezai U., belinden tabancasını çıkararak, yan koltukta oturan çocuğunun gözü önünde eşi Mahkün U.'ya kurşun yağdırmış, yine vücuduna 5 kurşun isabet eden Mahkün U. olay yerinde yaşamını yitirmişti. Cinayetin ardından diğer yolcular tarafından dövüldükten sonra polise teslim edilen Sezai U. tutuklanmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı