NİĞDE HABERLERİ

Kimsesiz çocuklara spor ayakkabı alınca yargılanmaktan kurtuldular

DHA
11.04.2017 - 16:13Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI- Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA) - NİĞDE'de işyerinden hırsızlık yaptığı iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan 3 şüpheli, uzlaşma kapsamında Sevgi Evleri'nde kalan 58 çocuğa spor ayakkabı alarak yargılanmaktan kurtuldu.
Bir işyerinden hırsızlık yaptığı iddia edilen A.C., M.T. ve Ş.K. hakkında Niğde Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Uzlaştırma Bürosu, hırsızlık şüphelileri ile işyeri sahibine uzlaşma teklifinde bulundu. Adı açıklanmayan işyeri sahibi, hırsızlık şüphelileriyle Sevgi Evleri'nde kalan kimsesiz çocuklara spor ayakkabı almaları karşılığında uzlaşabileceğini söyledi. Teklifi kabul eden 3 şüphelinin satın aldığı 58 çift spor ayakkabı kimsesiz çocuklara dağıtıldı. Şüpheliler de yargılanmaktan kurtuldu.
Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, bu şekilde hem onarıcı adalet sağlandığını, hem de bir nebze de olsa Sevgi Evleri'nde kalan çocukların ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Kimsesiz çocuklara spor ayakkabı alınca yargılanmaktan kurtuldular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Nisan 2017 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kimsesiz çocuklara spor ayakkabı alınca yargılanmaktan kurtuldular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı