Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kimsesiz çocuklar Miniatürk'ü gezdi

  Hürriyet Haber
  22 Nisan 2004 - 16:33Son Güncelleme : 22 Nisan 2004 - 16:33

  Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde kimsesiz çocuklara Miniatürk'ü gezdirdi. Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu'nda bulunan 70 çocuk, Beyoğlu Belediyesi tarafından Miniatürk'e götürüldü. Çocuklara burada maketler hakkında bilgi verildi.

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmaya gayret göstereceklerini söyledi.

   

  Demircan, ''Bundan sonra mahallelerden her gün bir otobüs çocuğu alıp İstanbul'u gezdireceğiz. Gençlere yönelik kamp yapmayı da düşünüyoruz'' dedi.

   

  KOCAELİ

   

  Kocaeli Valisi Erdal Ata, ''Ulu Önderimiz'in, yüce meclisimizin açıldığı bu günü çocuklara bayram olarak hediye edişi, onlara duyduğu güvenin ifadesidir'' dedi.

   

  Ata, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, 23 Nisan 1920'nin, milletin kendini yönetme kararı aldığı ve ulus bilincinin yerleştiği gün olduğunu belirtti.

   

  Dünyada tek çocuk bayramının Türkiye'de kutlandığını hatırlatan Ata, mesajında, çocuklara şöyle seslendi:

   

  ''Sizler bu süreçte hedeflerinizi belirleyerek ve doğru kararlar alarak, Cumhuriyeti yönetimi ayakta tutacaksınız. Sevgi, barış ve kardeşlik duygularıyla, bayramımızı bütün dünyayla paylaşıyoruz. Ulu Önderimizin, yüce meclisimizin açıldığı bugünü çocuklara bayram olarak hediye edişi, sizlere duyduğu güvenin ifadesidir.''    

   

  SİVAS

     

  Kızılay Sivas Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde kent merkezi ve ilçelerde bin ilköğretim okulu öğrencisine giyecek yardımında bulundu.

   

  Kızılay Sivas Şubesi yönetim kurulu üyeleri, ilk giyecek yardımını, Ahmet Kutsi Tecer İlköğretim Okulu ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde bulunan 20 öğrenciye yaptı.

   

  Kızılay Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Necati Kömürlüoğlu, yaptığı açıklamada, amaçlarının kendi bayramlarında bu çocukları sevindirmek olduğunu ifade ederek, ''23 Nisan'da ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ikinci bir bayram yaşatmak istedik. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda da lise öğrencileri için de aynı uygulamayı yapmayı düşünüyoruz'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı