İSTANBUL HABERLERİ

Kimsesiz Çocuklar Başakşehir İzci Kampı’nda Kardeşleriyle Buluştu

IHA
29 Temmuz 2015 - 16:11Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 16:12

IHA

Başakşehir İzci Kampı’nda izciler, kimsesiz kardeşlerini ağırladı.
Geçtiğimiz hafta bu yılki ilk izci grubunu ağırlayan Başakşehir İzci Kampı, bu hafta Başakşehir Belediyesi ve Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği işbirliği çerçevesinde kimsesiz çocukları ağırladı.
6-10 yaş aralığındaki Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği bünyesinde yetiştirilen çocuklar izcilikle ilgili temel bilgiler, ilkyardım dersleri, binicilik, tırmanma, okçuluk ve parkur eğitimi dersleri alıyorlar.
5 gece boyunca devam edecek kampta çocuklar kendi akranlarıyla bir araya gelerek kendi kendilerini idame yeteneklerini geliştirirken, yeni arkadaşlıklar kurma imkanına da sahip oluyorlar.
“PROJEMİZ GELECEK YILLARDA DA DEVAM EDECEK”
Başakşehir Belediyesi İzcilik Kulübü yöneticilerinden Taceddin Özcan, bu yıl ilk defa Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği ile işbirliği içerisinde kimsesiz çocuklar izcilik kampının düzenlendiğini belirterek, “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Vakfı yetiştirme yurtlarından çocukları alıp ev ortamında büyümelerini sağlıyor. Çocukların birer anneleri-babaları oluyor. Bu gönüllü ebeveynler çocukların eğitiminden, alışverişlerinden ve sağlık ihtiyaçlarından sorumlu oluyorlar. Veli toplantısına, misafirliğe gidiyorlar beraber. Bu çalışmalar da çocukların sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Başakşehir İzci Kampı olarak biz de vakıfla beraber bu yıl ilk kez bir çalışma yürüttük. Kampın genelinde 250 çocuk var. 102 tanesi öbek dediğimiz 6-10 yaş arası çocuklar. Bunların da 59 tanesi Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’nden gelen kimsesiz çocuklar. Diğer çocuklarla aynı ortamda, aynı çalışmaları yapıyorlar, aynı çadırlarda kalıyorlar. Böylelikle buradan başlayarak hayatın normal gündelik akışına onları dahil etme anlamında bir adım da atmış oluyoruz. Önümüzdeki yıllarda da dernekle ortaklaşa çalışmalarımızı devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kimsesiz Çocuklar Başakşehir İzci Kampı’nda Kardeşleriyle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kimsesiz Çocuklar Başakşehir İzci Kampı’nda Kardeşleriyle Buluştu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı