Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kimseden saklanmıyorlar

Tuğçe Eyilik, yaklaşık sekiz aydır KVK Genel Müdürü Bülent Çavuşoğlu ile birlikte...

Bu aşkın tadını çıkaran ve zaman zaman gece gezmelerinde kendini gösteren çiftin, objektiflerden kaçmak gibi bir dertleri de yok. Görüntü almak isteyen gazetecilere her defasında durup gülümseyerek poz veren Eyilik ile Çavuşoğlu’nun ilişkisinin giderek ciddileştiği, ikilinin nikah masasına oturmasının sürpriz olmayacağı konuşuluyor.

İkinci çocuk erkek olacak

Edvina Sponza ile Murat Özyeğin, beş yıl önce evlenmişti. Düğünde ikram edilen ıstakozdan konukların zehirlenmesi nedeniyle evlendikleri günü pek hoş hatırlamayan ikili için neyse ki aksilikler bununla sınırlı kaldı. Evlilikleri gayet güzel gidiyor. Üç yaşında Lal adında bir de kızları var. Şu sıralar ise ikinci çocuk heyecanı yaşıyorlar. Yaklaşık 40 gün sonra aileye bir de minik erkek eklenecek.

Toplantı amacına ulaştı

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, New York Presbyterian Hastanesi işbirliği ile başlatmış olduğu ‘Kadın Sağlığı Forumu’ toplantılarının ikincisini önceki gün gerçekleştirdi. ‘Kadın Sağlığı Forumu’nda bu kez ‘menopoz’ ele alındı.

Weill Medical College Cornell Üniversitesi Kliniği Kadın Doğum ve Jinekoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Ina N. Cholst, ‘Menopoz sonrası östrojen tedavisine tarihsel bir bakış’ı ele alırken; Amerikan Hastanesi Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Tahir Haytoğlu ise konuşmasında ‘Menopoz sonrası kadınları ne bekliyor sorusuna cevap verdi. Kadın Sağlığı Forumu Düzenleme Komitesi Başkanı Caroline Koç, toplantının amacına ulaştığı görüşünde.

Nişantaşı tutkunları

Doçent Doktor Meral Kozakçıoğlu ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan eşi Profesör Doktor Ümit Özekici, 3 yaşındaki oğullarıyla birlikte Tarabya’daki evlerinde yaşarlar. Ama kelimenin tam anlamıyla ikisi de Nişantaşı tutkunudur. Öyle ki, Meral Hanım Nişantaşım Derneği’nin başkanlığını bile yürütüyor yoğun iş temposu arasında... Çifte geçtiğimiz günlerde yine aynı semtte rastladım. Oğulları Mustafa’yı annelerine bırakmış, arkadaşlarıyla Loft Restaurant’taki akşam yemeğinde buluşmuşlardı.

Müthiş koleksiyon satışa çıkıyor

Osmanlı İmparatorluğu’na üç şeyhülislam vermiş Pirizade ailesinden Abdülazim Mehmet İsmet ve Melike Özbek’in koleksiyonu, pazar günü Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek müzayedeyle satışa çıkarılıyor.

Artı Mezat, birbirinden değerli eserlerin yer aldığı koleksiyonu, geçtiğimiz gün Maçka’daki binalarında düzenlenen bir kokteylle tanıttı. Özbek ailesi mensuplarından dünyaca ünlü modacımız Rıfat Özbek, kardeşi Ürdün Fahri Konsolosu Mithat Özbek ve kuzeni Zeynep Fadıllıoğlu da kokteyle katılan isimler arasındaydı.

Tanıtımını Can Has’ın yaptığı koleksiyonda değerli mücevherler, Kur’an-ı Kerim’ler, tuğralı gümüşler, gümüş damgalı objeler, Avrupa porselenler, bohem kristaller ve Fransız mobilyalar yer alıyor. Göz kamaştıran bu eserler, pazar günü düzenlenecek açık artırmayla yeni sahiplerini bulacak.

Alışverişte dozu kaçırmam

Deniz Berdan ile Ethel Baler, çok yakın iki dost... Her fırsat bulduklarından bir araya geliyor, birlikte vakit geçirmeye bayılıyorlar. Ancak Deniz Hanım şu sıralar biraz sıkıntıda... Alışveriş çılgını olarak tanıtılmaktan rahatsızlık duyan Berdan, kendisinin yayıncı olduğunu, Sportif Yayıncılık bünyesinde çıkarttıkları dergilerin yönetiminde yer aldığını ve iş kadınları kadar olmasa da bir işle meşgul olduğunu söylüyor. Alışverişi de her kadın kadar sevdiğini, dozunu asla kaçırmadığını sözlerine ekliyor.

Yeni model

Dice-Kayek’in yaratıcıları Ayşe-Ece Ege kardeşlerin Maçka’da açtıkları yeni butikleri Machka, sosyetenin en sık ziyaret ettiği mağazalar arasında... Güliz Onursal da bu adresin müdavimlerinden. Geçtiğimiz günlerde Hello dergisi için objektif karşısına geçen Onursal’ın üzerinde yine Machka’dan giysiler vardı. Doğrusu, güzelliği ve zarafeti ile dikkat çeken Güliz Hanım, Machka’nın en iddialı modellerinden biri şu sıralar...

Gönüllü yardımsever

Perihan Akı, Nişantaşım Derneği’nin gönüllü ekibinden... Derneğin yardım amaçlı düzenlediği organizasyonlarda gönüllü çalışan Akı, vaktini seve seve bu faaliyetlere ayırdığını, herkesin bu tarz etkinliklerde yerini alması gerektiğini söylüyor. Geçtiğimiz hafta Nişantaşım Derneği’nin Okmeydanı Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 0-6 yaş bölümünün iyileştirilmesi çalışmalarına destek amacıyla düzenlediği gecede, Akı yine her zamanki gibi görevinin başındaydı...

Hac’ca gidecek

Ankara ve İstanbul sosyetesine mensup arkadaşları için iki kez Umre ziyareti düzenleyen İçkale Şirketler Grubu’nun sahibi Nadire İçkale, bu yıl da Hac’ca gidiyor. İçkale’yle birlikte Hac ziyareti yapmayı düşünen bir diğer isim de Esin Demirören... Ancak Demirören, zaman konusunda İçkale kadar kararlı değilmiş ve ziyareti birkaç yıl ertelesem mi diye düşünü-yormuş.

Liman’da tanıtım

Dünyanın en prestijli Motosiklet şampiyonası MotoGP, 23 Ekim günü İstanbul Park’ta yapılacak. Honda takımının sekiz yıllık sponsoru Gas ise, Honda 2005 resmi koleksiyonunu yarıştan bir gece önce Karaköy Liman Restaurant’ta saat 22.00’den itibaren düzenleyeceği bir partiyle davetlilere tanıtacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI