Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Kimse terör örgütüyle müzakare beklemesin'

  Gizem KARAKIŞ/ANKARA
  18 Nisan 2016 - 22:10Son Güncelleme : 18 Nisan 2016 - 22:11

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, terörle mücadelede yeniden müzakere sürecinin başlayacağına ilişkin tartışmalara, “Bu iddia gerçeği yansıtmıyor” yanıtını verdi.

  Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:

  SONUNA KADAR DEVAM

  “(Çözüm sürecinde yeniden müzakere tartışmaları) Durduk yere Türkiye, teröristlerle mücadele edelim, baskı altına alalım diye olay başlatmadılar. Eş zamanlı olarak birileri düğmeye bastı, bunların eline daha çok imkân vererek, maalesef en ağır şekilde Türkiye’nin başına musallat etti. 3-5 terör örgütü mensubuyla verilen bir mücadele değil. Onlara destek verenlerle bir mücadeledir. Sonuna kadar devam edecektir. Sorunlarımızı çözmek istiyorsak, çözecek yer de TBMM’dir. Türkiye, bütün 78 milyon vatandaşımızın fikirlerine değer vererek siyasette bir çözüm bulur ama bu terörle bu kadar canhıraş şekilde bir beka savaşı mücadelesi verilirken hiç kimse tekrar bir şekilde terör örgütüyle müzakere edilmesini beklemesin.

  (Dokunulmazlıklar) Ümit ediyorum ki, 367’nin üzerinde oyla milletvekillerimiz destekleyecek ve 330’a, referanduma gerek kalmadan bu konu halledilecek umuyorum ki.

  (AB raporu)14 Nisan’da AB Türkiye ile ilgili ilerleme raporunu açıkladı. Bu rapor bizim için kabul edilebilir Bu rapor, AB’ye, AP’ye bu anlamda iade edilecektir.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı