« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimse şüphe etmesin

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Kimse Sivassporumuzun Fenerbahçe karşılaşmasında göstereceği mücadeleden şüphe etmemelidir ve yine kimse 33 haftanın diyetini Sivasspor'a ödetmeye kalkmamalıdır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Otyakmaz, ligde şampiyonun belirleneceği Sivasspor-Fenerbahçe ve Kardemir Karabükspor-Trabzonspor karşılaşmaları öncesinde, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, önemli değerlendirmelerde bulundu.
Açıklamasına “Sevgili Yiğidolar” diyerek başlayan Otyakmaz, “Bilindiği gibi bu hafta şehrimizde 2010-2011 futbol sezonunun şampiyonu belirlenecek, çok önemli bir karşılaşma oynanacak. Sivassporumuz ve Fenerbahçe arasında oynanacak bu karşılaşmanın şehrimiz için sadece bir futbol karşılaşması olmasının ötesinde sosyo-ekonomik açıdan da ayrı bir önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Sivassporumuzun misyonu gereği şehri spor faaliyetlerinde temsil etmenin yanı sıra Sivas'ın tanıtımında katkıda bulunarak sosyal açıdan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektir. Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Ticaret Odamız ve Esnaf Odalarımızın da görüşünü alarak bu misyona hizmet amacıyla bu karşılaşmada Fenerbahçe taraftarlarına 5 bin bilet ayrılmış ve geri kalan tribünlerde de herhangi bir sınırlandırılmaya gidilmeme görüşü ağırlık kazanmıştır. Dolayısıyla hafta sonu şehrimize hareketlilik kazandırmak, tanıtıma katkıda bulunmak, esnafın yüzünü güldürüp ekonomiye canlılık getirmek ve şehrimize gelen misafirlere Sivas insanının misafirperverliğini tekrar gösterme fırsatı bulmuş olacağız. Tüm şehrimizin bu konuda iş birliği içinde olmasını memnuniyetle izlemekteyiz.”

BİLET FİYATLARININ PAHALILIĞI İLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERE YANIT

Sivasspor-Fenerbahçe maçının bilet fiyatlarının pahalılığı ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Otyakmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaşanan süreçte özellikle bir kısım medyada 'yüksek bilet fiyatları uygulanmaktadır' şeklindeki eleştirilerini üzülerek karşılamaktayız. Şampiyonluk yarışının yoğunlaşarak arttığı son haftalardaki diğer illerde oynanan
müsabakalarda uygulanan bilet fiyatları ile karşılaştırma yapıldığında sadece kentimizin değil, tüm Türkiye'den gelecek yaklaşık 8 bin misafirin bu önemli müsabakayı 50 TL gibi daha ekonomik şartlarda izleyeceği gerçeği ortaya çıkmaktadır. Gelişen ekonomik şartlarda spor kulübü yönetmenin zorlukları her kulüpte olduğu gibi kulübümüzde de hissedilmektedir. Dolayısıyla bu gerçekten hareketle kombinelere gösterilen ilginin kulüp ekonomimize katkının yanında siz taraftarlarımıza da sezon boyu bu tip maçlarda daha rahat etme imkanı tanımaktadır. Kale arkası kombine tribünün 150 TL, maraton tribün kombinesinin 300 TL'ye satıldığı düşünülürse haklılığımız ortaya çıkmaktadır.”

“KİMSE 33 HAFTANIN DİYETİNİ SİVASSPOR'A ÖDETMEYE KALKMAMALIDIR”

Otyakmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Sportif olarak da şunları söylemenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Kimse Sivassporumuzun Fenerbahçe karşılaşmasında göstereceği mücadeleden şüphe etmemelidir ve yine kimse 33 haftanın diyetini Sivasspor'a ödetmeye kalkmamalıdır. 34'üncü haftaya gelene kadar kim nerede hata yaptığını objektif bir şekilde düşünüp, faturayı Sivasspor'a kesmeye kalkmamalıdır. Sivasspor, Yiğido'ya yakışır bir şekilde futbolu çirkinleştirmeden, kimsenin amacına hizmet etmeden, mücadelesini gösterecek ve çıkan sonucun saygı ile karşılanmasını bekleyecektir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler