Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimse kusura bakmayacak

Terim, sakatlıkları bulunan Emre ve Okan’ın bugün hazır olmalarını beklediğini vurgulayarak, ‘Artık biraz fedakarlık zamanıdır. Arnavutluk maçında, kim varsa bütün silahları kullanacağız’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, çarşamba günü deplasmanda Arnavutluk ile yapacakları maçı satranç gibi oynayacaklarını belirtirken, sakatlıkları bulunan Okan ve Emre konusunda önemli mesajlar verdi.

CNN Türk’te canlı yayında konuşan Terim, Arnavutluk’un sahaya rahat çıkacağını belirterek, ‘Rahat olan takım daima tehlikeli işler yapar. Bizim tek amacımız kazanmak olacak. Play off’a kalmak için her şeyi yapacağız’ dedi.

Oyuncuların rahatlığını devam ettirmek istediklerini anlatan Terim, ‘Arnavutluk maçını ‘olmak ya da olmamak’ gibi bir havaya sokmayıp, futbolcuların bu rahatlığının devam etmesini istiyoruz. ‘Yandık, bittik’ gibi şeyler, paniğe yol açar. Arnavutluk maçını satranç gibi oynayacağız. Her türlü şarta hazır olacağız. Oyunda her türlü, her dakika değişiklik yapabiliriz’ diye konuştu.

Hak etmezsek gitmeyelim

Fatih Terim, milli maçlarda herkesin kazanmak için uğraştığını dile getirerek, ‘Arnavutluk da bize ‘hoşgeldin Türkiye, sizi severiz, buyurun kalemizi açtık’ demeyecek. Bizim de böyle bir isteğimiz yok. Hak etmezsek zaten gitmeyelim’ dedi.

Terim, sakatlıkları bulunan Emre ve Okan’ın bugün hazır olmalarını beklediğini ifade ederek, ‘Arnavutluk maçında kimse kusura bakmasın. Bir defaya mahsus kulüplerimiz de bizi hoşgörecek. Hafif-mafif yok artık. Biz oyunculara gereken ilgiyi gösteriyoruz. Sakat oynatmayız ama artık biraz fedakarlık zamanıdır. Artık bu maçta kim varsa bütün silahları kullanacağız’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz