« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimse bizi yıldıramaz

İkinci başkan Ergun Gürsoy, "Maç içinde kırmızı kart almayan adam daha sonra 2 maç ceza alıyor. Böyle şey olmaz. Bize çok ağır bir ceza verildi. Eğer bu olay bize yapıldıysa herkese aynı kural uygulanmalı. Umarım hak yerini bulur" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
Futbol Disiplin Kurulu’nun Rigobert Song'a 2 maç ceza vermesi Galatasaray'ı ayağa kaldırdı. Sarı kırmızılı yöneticiler bu karara isyan ederken, federasyonu da adaletli davranmaya davet etti. İkinci başkan Ergun Gürsoy, Kamerunlu oyuncuya verilen cezanın ağır olduğunu belirterek "Kimse bizi yıldıramayacak. Şampiyonluktaki ısrarımızı sürdüreceğiz" dedi. Futbolda her hareketin bir cezası olduğunu belirten Gürsoy şöyle konuştu:

"Song'un hareketi maç içinde sarı kart ile cezalandırılıyor. Bunların karşılığı var. Maç içinde kırmızı kart almayan adam daha sonra 2 maç ceza alıyor. Böyle şey olmaz. Bize çok ağır bir ceza verildi. Eğer bu olay bize yapıldıysa herkese aynı kural uygulanmalı. Umarım hak yerini bulur. Aksi takdirde bu olayın yalnızca bize yapıldığını düşüneceğiz. Tahkim Kurulu'nun adil karar vereceğini umuyorum."

İkinci başkan bu tür cezaların kendilerini şampiyonluk yolundan alı koymayacağını sözlerine eklerken, şunları söyledi: "Biz takımımıza güveniyoruz. Zaten inanmasak asla bu iş yürümez. Şampiyonluktaki ısrarımızdan bizi kimse vazgeçiremez. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Hepimiz takımdan memnunuz. Bizim Galatasaray'dan yana hiçbir kaygımız yok. Yeter ki herkes temiz bir lig mücadelesi versin."

İkinci başkan Gürsoy gibi genel sekreter Turgay Kıran da Beşiktaş derbisinden sonra Song'a TV görüntülerine bakılarak ceza verilmesine kızdı. "Hak yerini bulacak" diyen Kıran, "Hakem o pozisyona yakın. Bu hareketin bilinçli olmadığını görmüştür ve oyun içerisinde kabul ederek faul olmadığı kanaatına varmıştır. Sahada hakem bu kanıya vararken, disiplin kurulu böyle bir kararı nasıl verebilir.

Song, 24 maçta bir sarı kart bile görmemiş, çirkin bir hareket bile yapmamıştır. Biz şimdilik bunları göz önünde tutuyoruz ve Tahkim Kurulu'nun adil davranmasını bekliyoruz. Song'un pozisyonunda kasti bir hareket yok. Eğer böyle bir harekete 2 maç ceza verilirse, herkesin ceza yemesi lazım. Avrupa'da buna benzer bir çok olay oluyor. Ama en çabuk ceza bizde çıkıyor. Bunu anlamak zor. Tahkim'e başvurup bu cezanın kaldırılmasını isteyeceğiz.

Şampiyonluk yarışında verilen kararların adil olması gerektiğini düşünüyorum.
Aksi takdirde eleştiriler artacak. Bu da Türk futbolunu daha da zor günlere itecek. Biz G.Saray Kulübü olarak adaletin yanındayız. Tahkim Kurulu, Song'a verilen 2 maçlık cezayı iptal edecektir diye düşünüyorum. Bütün beklentimiz bu yöndedir. Şampiyonluk hedefinden de hiçbir güç bizi döndüremez" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler