Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kimlik belli örgüt meçhul

  Çetin AYDIN-Nerdun HACIOĞLU/İSTANBUL-MOSKOVA
  09 Ocak 2015 - 01:29Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 06:56

  Sultanahmet’te Turizm Şube Müdürlüğü’ne canlı bombalı saldırıyı düzenleyen hamile kadının Dağıstanlı Diana Ramazanova olduğu belirlendi.

  Kimlik belli örgüt meçhulPolis, salı günkü saldırının ardından, Diana Ramazanova’nın çantasında iki cep telefonu, cebinde ise Kril alfabesiyle “Turizm polisi” yazılı not kağıdı buldu. Telefonların birinde bombacının Sultanahmet’te arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraflar çıktı. Telefonlardaki bilgilerden yola çıkan polis, bombacının kimliğini belirledi ve saldırıdan birkaç saat sonra Ramazanova’yla bağlantılı 5 kişiyi, 4 adrese düzenlediği baskında gözaltına aldı. Emniyette sorgulanan şüpheliler çarşamba günü serbest bırakıldı.

  RUSYA’DA DA SORUŞTURMA

  Ramazanova, haziran ayında İstanbul’a turist olarak gelmiş ve dönmemişti. Rus kaynaklar kadının Vahabi terör gruplarıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.
  Rusya kadın hakkında daha fazla bilgi için Dağıstan’da soruşturma başlattı. Rusya’dan yayın yapan Kafkaspres sitesinin haberine göre, Ramazanova Çeçenistan’a komşu Dağistan’ın köyünde doğdu. Evli Ramazanova’nın birkaç tane çocuğu var.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı