Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kimin oyu düşerse o istifa etsin

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  28 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2011 - 09:14

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde partisinin oyu düşerse genel başkanlığı bırakacağını açıkladı.

  CHP’nin oyunun yükseleceğini AK Parti’nin ise düşeceğini öne süren Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Kimin oyu düşerse o genel başkanlıktan istifa etsin. Yüreği varsa çıksın söylesin meydanlarda. ‘AKP’nin oyu düşerse ben genel başkanlığı bırakacağım’ desin. Ben de buradan söylüyorum: CHP’nin oyları düşerse genel başkanlıktan ayrılacağım. Bu kadar basit” dedi.

  Cemevini ziyaret güzel

  Önceki gün Etiler’de meydana gelen patlamada yaralananları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret eden Kılıçdaroğlu, “Teröre karşı ortak refleks oluşturmalıyız. Terör kimden, nasıl, ne zaman gelirse gelsin hepimizin reddetmesi, lanetlemesi gereken bir olay. Yüreğinde insan sevgisi olanlar, teröre karşı ortak bir payda oluşturmalı” dedi. Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorusu üzerine Diyanet İşleri Başkanı’nın Cemevi ziyaretini de değerlendirerek, “Memnun olurum. Diyanet İşleri Başkanımızın böyle bir ziyaretinin hepimizi mutlu etmesi lazım. Ayrıştırıcı değil birleştiren bir görev üstlenmiş oluyor. Bu da beni mutlu ediyor” diye konuştu.

  Her partiliden destek

  Kılıçdaroğlu, Hakkâri mitingine BDP’nin destek verdiğine yönelik ifadelere ilişkin de şunları söyledi: “Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun bu seçimlerde CHP’ye oy versin. Ben her tarafta söylüyorum. Türkiye’nin çağdaşlaşması sürecinde önemli bir katkı yapacağız. Biz demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz. 4’üncü büyük devrime imza atmaya çalışıyoruz. Geçmişte Demokrat Parti’ye, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren yurttaşları bu kez CHP’ye oy vermeye davet ediyoruz.”

  Eyüp Sultan’da dua

  Hastane ziyaretinin ardından Eyüp’e giden Kılıçdaroğlu, Eyüp Sultan Camii’ne de girdi. Eyüp Sultan’ın türbesinde dua etti. Daha sonra vatandaşların “Başbakan Kılıçdaroğlu” tezahüratları eşliğinde seçim otobüsü ile Eyüp ve Beyoğlu turu yaptı. Beşiktaş Meydanı’nda toplanan kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a yüklenerek, “Benim çırak, kendisinin usta olduğunu söylüyor. Ben biliyorum o neyin ustası. O yürütmenin ustası. Çıksın karşıma kim çırak kim usta göstereyim. Yeni itiraflarda bulunacak. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bakanlarının yolsuzluk yaptığını itiraf etti ve o bakanların hiçbirinden de ses çıkmadı” dedi.

  Hatıra fotosu

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün seçim otobüsüyle İstanbul turu yaparken, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla sohbet edip, dert dinleyen Kılıçdaroğlu, kimseyi kırmayıp hatıra fotoğrafları da çektirdi. Kılıçdaroğlu Nurtepe’de kendisini coşkuyla alkışlayanlara ise “Recep yine bana kızacak ama, ben sizin Allah’ınıza kurban olayım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı