« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Kimin oynayacağıyla ilgili şüphelerim var”

İspanya Kral Kupası çeyrek final ikinci maçında yarın gece deplasmanda Barcelona ile karşılaşacak olan Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho, “Kimin oynayacağıyla ilgili şüphelerim var” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlk maçta alınan 2-1'lik yenilgiye rağmen turu geçmeyi deneyeceklerini belirten Mourinho, “Yarı finale çıkabiliriz ama kime karşı oynadığımızın ve ne skorla gittiğimizin bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

Mourinho, bugünkü antremandan sonra düzenlediği basın toplantısında, son günlerde İspanyol basınında yer alan “Haziran ayında Real Madrid'i bırakacağı, Barcelona yenilgisinden sonra antremanda Sergio Ramos ve Casillas ile tartıştığı” yönündeki iddialara “Cevap vermeyeceğim” veya “bilmiyorum” diyerek yanıt vermekten kaçındı.

“Yarınki Barcelona maçı, Real Madrid'deki döneminizin başlangıcı veya sonu olacak mı?” sorusuna da Mourinho, “Hayır” diye karşılık verdi.

Portekizli teknik adam, ilk maçta Messi'nin eline basmasından dolayı büyük tepki alan ancak Disiplin Komitesi tarafından henüz herhangi bir ceza verilmeyen Pepe'nin, fiziksel olarak iyi durumda olması halinde Barcelona'ya karşı oynayacağını söyledi.

“İspanyol basını ile aranızda büyük bir gerginlik var. Bu sorunu çözmek için bir şeyler yapmayı düşünüyormusunuz?” sorusuna ise, “Şu anda ligde 5 puan farkla lideriz. Şampiyonlar Ligi'nde 6 maçta 6 galibiyet aldık. Ben buraya geldiğimde Real Madrid alışılmış bir şekilde Kral Kupası'ndan eleniyordu ama biz geçen yıl Kral Kupası'nı kazandık. Şampiyonlar Ligi olgusu kafalarında bile yoktu ama artık var. Yani görüldüğü gibi çok sorunumuz olduğunu sanmıyorum” cevabını verdi.

Mourinho, daha önceden çalıştığı Portekiz, İngiltere ve İtalya liglerinin ve şu andaki İspanya liginin birbirinden çok farklı olduğunu da vurguladı.
İspanyol basını tarafından sezon sonunda gideceği iddia edilen Mourinho'nun, bugünkü sorulara kısa, sert veya yüz mimikleriyle cevaplar vermesi ve yüzünün hep asık olması dikkati çekti.
Real Madrid'te son iki gündür ise antremanlar basına kapalı yapıldı. Real Madrid son antremanını yarın Madrid'de yapacak ve öğlen saatlerinde Barcelona'ya gidecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz