« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimi Singapur'da podyumu hedefliyor

Bu sezon altı grand prix'de podyuma çıkan Kimi Raikkonen, Singapur Grand Prix'de bu sayıyı yediye çıkarmak istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, 2012 sezonun henüz hiç yarış kazananamış olmasına rağmen klasmanda Fernando Alonso'nun 38 puan gerisinde üçüncü sırada bulunan Raikkonen, "Açıkçası hedef yine podyum" ifadesini kullandı.

Lotus pilotu, "Şu ana kadar altı kez podyuma çıktık, son birkaç yarışta da öndekiler kadar puan topladık. Bu paketle mümkün olanın en iyisini başardık" diye konuştu.

"Umarız önümüzdeki yarışlarda da aynı performansı gösteririz" diyen Raikkonen, "Fernando'ya karşı puan kayıplarımız oldu ancak yine de İtalya'da güçlü bir sonuç almayı başardık. Şampiyonada üçüncülüğe yükselmek güzel" dedi.

Geri kalan yarışlarda sezonun nasıl şekilleneceğini söylemenin imkansız olduğunu söyleyen Raikkonen, "Ancak ikinciliğe çok yakınız. Önümüzdeki yarışlarda neler olacak göreceğiz" diye konuştu.

İyimser ifadelerine karşın, rakiplerinin önümüzdeki yarışlar için hazırdakları güncellemeler nedeniyle bundan sonraki grand prix'lerin zor geçeceğini belirten Raikkonen, "Herkes bu yarışa güncellemelerle çıkacak. Bunun nasıl farklar doğuracağını göreceğiz" dedi.

Raikkonen ayrıca, "Tabi bu kendi paketimizden azami derecede faydalanma meselesi, en iyi dengeyi bulma meselesi. Herşeyi doğru olursa, işler yolunda gider" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz