« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kimi: "Daha iyisini yapabilirdim"

Kimi Raikkonen'e göre Formula 1'e dönüşünde performansı iyi ama daha iyisini de yapabilirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İki senelik ayrılığın ardından F1'e geri dönen 2007 şampiyonu, bu sezon şimdiye kadar 3 defa podyuma çıkma başarısı gösterdi.
Fin pilot, Lotus ile elde ettiği sonuçlardan memnun olduğunu söyledi.

Raikkonen: "Her zaman daha yukarıda olmayı tercih edersiniz ve bana sezon öncesinde, bir kaç defa podyuma çıkacağım, bu kadar çok puan alacağım söylenseydi, muhtemelen evet, bu harika derdim."
"Ama elbette o noktaya ulaştığınızda, belli şeylerde daha iyisini yapıp daha iyi sonuçlar alabileceğinizi bildiğinizde her zaman bir parça hayal kırıklığı yaşarsınız."

"Ama yine de mutluyum. Takım olarak çok iyi bir konumdayız. Ama yine de daha iyisini yapabilirdik; muhtemelen elde etmemiz gereken başarıları yakalayamamamız da bir gerçek."

Lotus pilotu, 2012 aracı E20'ye daha iyi uyum sağlamak için çalıştığını kabul etti ve bunun, sorunlu geçen hafta sonları nedeniyle sekteye uğradığını ifade etti.

Raikkonen: "Eğer bir yerde hata yaparsanız veya hafta sonunun belli bir noktasında küçük bir sorun yaşarsanız, bu size fazla zaman kaybı yaşatıyor. Küçük bir şey gibi görünür ama sonunda farkları büyük fark yaratabilir."

"Her zaman mükemmel bir hafta sonunu yakalamak zordur."

"Hâlâ %100 memnun kalacağımız bir ayar bulmamız gerek. Bunu arıyoruz ve bazı fikirlerimiz var. Ama şimdiki gibi yağmurlu olduğunda, beklememiz gerekiyor. Bunu, bunu deneyelim diyecek kadar kolay bir iş değil. Hava değişebilir veya küçük bir sorun yaşarsınız; ardından bir şey yapamazsınız."

"Sadece sabırlı olmalı, gelişim sağlayacak küçük ayrıntıları deneyip iyi sonuçlar almaya çalışmalıyız."


Bunları da Beğenebilirsiniz