« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kime hizmet ediyorsun

Aziz Yıldırım, Mehmet Baransu’yu elindeki belgeleri açıklamaya çağırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘Sahte çürük raporuyla askerlik yapmadığı’ iddialarına tepki gösteren F.Bahçe Başkanı, “Açıklamaları gereken asıl şey; ellerindeki sahte ve fotokopi belgelerden ziyade, ’kime ne karşılığında hizmet ettiklerine’ dair gerçeklerdir” dedi.

Taraf gazetesinden Mehmet Baransu’nun “Sahte çürük raporuyla askerlik” yapmadığı iddialarına dün kulübün resmi sitesinden yanıt veren Aziz Yıldırım, söz konusu belgelerin orjinalleri ile 24 saat içerisinde kamuoyuna açıklamaya çağırdı. Hakkındaki iddiaları sert tepki gösteren Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

“Son günlerde, aynı odaktan beslenen bazı yazılı ve görsel medya organlarında, özel hayatıma ve kişilik haklarıma yönelik yalan yanlış ve en önemlisi suç unsuru içeren haberlere tesadüf edilmektedir.

Saldırmak için besleniyorlar

Her şeyden önce bu kişilerin açıklamaları gereken asıl şey; ellerindeki sahte ve fotokopi belgelerden ziyade, ’kime ne karşılığında hizmet ettiklerine’ dair gerçeklerdir.
Esas bilinmesi gereken ise; kimlerin bu kişileri, “Aziz Yıldırım’a saldırmak üzere” besledikleridir. Kimler, Aziz Yıldırım’ın itibarsızlaştırılmasından yada tasfiyesinden ne fayda sağlamaktadır ki bu tetikçileri himaye etmekte, bu cüreti ve hadsizliği kendilerine devretmektedirler?

‘Devletin korumasıyla dolaşıyorlar’

Devletin resmi koruması ile dolaşan bu kişilerin, ülkenin en hassas konularında dahi yorum yapabilmesi, şahsımla ilgili yaptıkları yalan haberlerden çok daha tehlikeli ve düşündürücüdür.
Tüm kamuoyu bilmelidir ki; bu şahıslar, ellerindeki belgeleri, orjinalleri ile 24 saat içerisinde kamuoyuna açıklamazlar ve cezaevinde geçirdiğim iddia edilen sözde operasyonu belgeleyemezlerse, mesleklerinden derhal ayrılmalarının sağlanması için tüm kamuoyu takipçi kılınacak;
Ve tarafımızdan, sözkonusu yalan yanlış, suç unsuru içeren iftira mahiyetindeki yazılar hakkında, Cumhuriyet Savcılığı’na başvuruda bulunulacaktır.

Sahte çürük raporu aldı, askerliğini yapmadı

Mehmet Baransu yazısında ; “Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde NTV Spor’un konuğuydu. Bir dizi açıklama yaptı. Karşısında gazeteci olmadığı için de kamuoyunu çokça yanılttı. Programın hemen başında “asker, şehit, Atatürk” kelimeleri üzerinden sömürü yapmaktan çekinmedi.  Atatürk’ü, şehitleri, askeri ağzından düşürmeyen Aziz Yıldırım’ın, 1983 yılında sahte çürük raporu alıp askerlikten kaçtığını biliyor muydunuz? Yıldırım, askerden kaçmak için ilginç bir “sahteciliğe” imza atmış ve çürük raporu almış.” ifadelerini kullandı.

GAZETECİ BARANSU'NUN YAYINLADIĞI RAPOR

Kime hizmet ediyorsun


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler