"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Kimdir bu Cinnah’ın ‘imtiyazlıları’...

CİNNAH Caddesi 10 numara Pekkan Han sakinleri önündeki geçici park ceplerini özel park yapılmaz levhalarıyla kapatıp vasıtaları gelince park etmeleri için tutmakta...

Bu lüks van veya binek otomobil sahipleri o handa ne iş yapmaktadır bilemiyorum, çünkü apartmanın dışında yazmıyor, ancak çekinilesi kişiler olmalılar ki hiçbir polis bunlara hesap soramıyor.. Vah benim ülkeme... Bu da yetmezmiş gibi, şoförler köpüklü sularla vasıtaları yasak olmasına rağmen yıkıyorlar. Bu nasıl bir düzendir? Benim ve eşimin yasak olduğu için yapamadığımız şeyleri nasıl oluyor da başkaları yapabiliyor ve neden cezalandırılmıyorlar?
İkinci nokta, yine Cinnah Caddesi üstündeki PTT binasıyla Garanti Bankası sınırında konuçlanmış olan simitçiyle ilgili. Bu bey sabahın erken saatlerinde simit satmak üzere belediyeden aldığı simit arabasının yanında pis, kırık dökük sandalyesi ve portatif masasını açarak avaz avaz arabesk müzik dinlerken, alüminyum çaydanlık ve demlikle tüpte çay demlemekte ve alanı evi gibi kullanıyor. Görüntü çok çirkin. Cinnah Caddesi önemli bir cadde, böylesi bir zevksizliğe nasıl izin verilir anlayamıyorum.
Bu tür sorunlar sade vatandaşlar olarak bizlerin kafasını yormamalı, bizler çözüm getirmek için çabalamamalıyız. Zavallı, fakir ekmek parası için gayret ediyor demek dururken adeta bu adamcağızla uğraşıyor durumuna düşmek aslında çok acı. Ancak asıl ilgilenmesi gerekenler bu durumları önemsemezler, alaturka düşünce tarzlarıyla gidişata izin verirlerse na yazık ki bizim gibi düzen ve güzellik sevdalılarına iş düşmektedir. Aslında artık ben şahsen yoruldum ancak ne yazık ki pes de edemiyorum, vatan hepimizin, başka vatan da yok... Ş.A.

‘Babamı bekliyorum’ bugün Anıtkabir’de

SON dönemde uykularımızı kaçıran hukuksuzluklarla mücadeleye destek olma fırsatını en sonunda yakaladık. Uzun uğraşlar sonucu resmi izin alınarak bugün 14.00’da Anıtkabir’de tüm tutuklu ailelerine, yakınlarına ve destek vermek isteyen herkese açık olan bir çelenk koyma töreni var.
Ardından bir basın açıklaması yapılacak. Amacı, haksız tutuklamaların, hukuksuz uygulamalarin mağdur bıraktığı adalet bekleyen asker kökenli ya da sivil onurlu insanların ve ailelerinin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekebilmek.
(babamibekliyorum.com)

Aile hekimliği iyi planlanmalı


BİLİNDİĞİ gibi Ankara’da ‘Aile Hekimliği’ uygulaması 15 Temmuz’da başlatılacak. Uygulamaya geçilen kimi iller başarılı kimileri ise başarısız oldu. Ankara’da da sorunlu olacak gibi gözüküyor. Öncelikle hukuki ve bürokratik sorunlar yeterince aşlılabilmiş değil. Yapılan planlama mevzuata göre ilerideki yerleştirmelerde adam kayırmacılığa olanak sağlıyor. Diğer taraftan geçişin yaz ayları -ramazan ve bayram sürecine denk getirilmesi de önemli bir sorun, Ankara’nın boşaldığı süreçte planlama ve kayıtlarda büyük sorunlar olacak. Diğer illerin deneyimleri bunu gösteriyor. Dr.T.A.

KISA... KISA...

ANKARA Kulübü Derneği’nin Prof.Dr. Ruşen Keleş’in sunumu ile gerçekleştirilecek ‘Başkent Ankara’ konulu konferansı bugün 17.00’de Abidinpaşa Köşkü’nde yapılacak.

İÇ Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Akyürek’in konuşmacı olarak katılacağı ‘Üretim ve İşsizlik’ konulu konferans bugün 15.00’de İTÜ Evi’nde
(Tunalı Hilmi Cad. Büklüm Sok. No: 71 Kavaklıdere)
X