« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kim verdiyse açıklansın

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’i ziyaret eden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ‘Teşvik primi iddialarını ortaya koyanlar, bunların sahibini de açıklamak zorunda’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bakana davet

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün Ankara’da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’i makamında ziyaret etti. Derbiye davet ettiği bakan Şahin’e nezaket ziyaretinde bulunduğunu, stat çalışmaları hakkında bilgi verdiğini belirten Yıldırım, teşvik primi iddiaları ile ilgili ‘İddiayı ortaya koyanlar, bunların sahibini de açıklamak zorunda’ dedi.

Tansiyon yükseltilmesin

Derbi ile ilgili ‘Kimse tansiyonu yükseltmesin’ ifadesi kullanan Yıldırım, ‘Hak eden kazansın. Herşey futbolun içinde olsun. Kazasız ve belasız bir maç diliyorum. İyi oynayıp kazanmak istiyoruz’ diye konuştu. Şahin ise şunları söyledi: ‘Son 4 haftanın futbol ruhuna uygun geçmesini istiyoruz. Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde en iyi şekilde temsil edecek kulübü desteklerim.

Delil varsa incelenir

Şu an ligde buna en yakın takım F.Bahçe.
Başarılar diliyorum.Şahin, Yıldırım’ın ‘Devlet güvencesi istiyoruz’ açıklamasının hatırlatılması üzerine, ‘Bir aksaklık görürsek ve talep gelirse konuyu inceleriz. Ayrıca gündem oluşturan teşvik primine onay vermemiz mümkün değil. Deliller tespit edilirse şiddetle üstüne gidilir’ dedi.

İspat edilmeli

Öte yandan F.Bahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir, teşvik primi iddialarıyla ilgili, ‘Bu tür dedikodular var. Türk futboluna zarar verir. Son haftalara girdik. Ligde kalacak, şampiyon olacak takımları olumsuz etkiler. Eğer bir iddia ortaya atılıyorsa bu ispat edilmeli. Haftalardır susmayı tercih ediyoruz. Federasyon ve hakemleri konuşmak da futbolumuza zarar veriyor’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz